Hilton, Türkiye’deki Otelleri İkiye Katlayacak

Hilton’un Türkiye’de 16 otelinin yapımının sürdüğünü söyleyen Hilton Avrupa Başkan Yardımcısı Didier Martin, “2013’e kadar portföy 2 kat artacak” dedi.

Waldorf Astoria’dan Conrad’a kadar birçok markayı çatısı altında barındıran Hilton Worldwide’ın Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Didier Martin, önümüzdeki 12 ay içinde, stratejik gelişim süreçlerinin odağında Türkiye’nin başını çektiği Rusya, İtalya, Almanya, Britanya ve İber Yarımadası gibi bölgelerin olacağını söyledi. Martin, 82 ülkede 3 bin 600’den fazla oteli bulunan Hilton Worldwide’ın 606 binden fazla ziyaretçi yatak odası bulunduğunu. 2013’e kadar hızlı bir büyüme planı içinde olduklarını belirtti.

Avrupa’da 2013’e dek kapılarını açacak olan 80 otelin hazırlık süreçlerinin sürdüğünü dile getiren Martin, şirketin tarihinde ilk kez olmak üzere ABD dışında yapımı süren oda sayısının ABD içindekileri geçtiğini, böylelikle küresel fırsatlarını azami düzeye taşımış olduklarını bildirdi. “Önümüzdeki 1 yıl içinde, stratejik gelişim sürecimizin odağındaki Türkiye’de yapım aşamasında olan 16 otelimiz var” diye konuşan Martin, “Dolayısıyla işlettiğimiz otel sayısı 2013’e kadar Hilton Worldwide’ın Türkiye’deki otel portföyünün iki katından fazlasına ulaşmış olacak.

Türkiye piyasasının bir dizi farklı otelcilik sektöründe heyecan verici fırsatlar barındırdığını düşünüyoruz ve ülke Hilton Worldwide’ın Avrupa’daki stratejik büyüme pazarlarından birini teşkil ediyor. Önümüzdeki iki yılda Hilton Worldwide, Türkiye’deki otel portföyünü ikiye katlayacak” dedi. Türkiye’de turizm pazarının hızla büyüdüğünü anlatan Martin, “Pek az uluslararası marka var” diye konuştu.

Milliyet