Hilton Olmadı, Dolapdere’ye Crowne Plaza’yı Getiriyor

Adı bir dönem sıkça asayiş olaylarıyla gündeme gelen İstanbul’un Dolapdere semtine yeni bir beş yıldızlı otel daha geliyor.

Otelin yatırımcısı Mehmet Edip Yüksel Holding. Holdingin inşaasını sürdürdüğü yeni otel projesi için Inter Continental Oteller Grubu bünyesinde yer alan Crowne Plaza’yla franchise anlaşması yaptığı belirtiliyor.

Holdingin iştiraklerinden Gürcan Petrolcülük’ün yatırımını üstlendiği projenin sahipleri Cüneyt Yüksel’in kardeşleri Hakkı ve Halil Yüksel.

Mardin’in önde gelen işadamlarından Cüneyt Yüksel’in babası Mehmet Edip Yüksel’in kurucusu olduğu holding, enerji, turizm ve inşaat olmak züere pek çok alanda faaliyet gösteriyor. Bünyesinden Ali Baba Turizm de dahil10 şirket bulunuyor. Mehmet Edip Yüksel’in onursal başkanı odluğu holdingde Halil ve Hakkı Yüksel ise yönetim kurulunda aktif olarak görev yapıyor.

HİLTON GÖRÜŞMESİNDEN SONUÇ ALINAMADI

Konuşulanlara göre Mehmet Edip Yüksel Holding’in yakında hizmete açacağı otelin ismi konusunda daha önce Hilton’la görüştüğü ve anlaşmaya varamadığı belitiliyor.

Dolapdere Caddesi üzerinde, Pangaltı girişinde halihazırda inşaatı devam eden beş yıldızlı otein daha önce haziran ayında hizmete gireceği belirtilmişti.

Edinilen bilgiye göre otelin açılışının 2011 başında olması konusunda yoğun bir mesai harcanıyor. Yaklaşık 30 bin metrekare inşaat alanı olan beş yıldızlı otel, dördü bodrum olmak züere toplam 16 katlı olacak.

Yatırım maliyeti yaklaşık 40 milyon dolar olan 550 yatak kapasiteli otelde 285 oda yer alacak.

Kaynak: Ekonomist