GYODER’in Yönetim Kurulu seçildi.

27 Ocak, Perşembe günü GYODER merkezinde düzenlenen 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda 2011 -2012 dönemi Yönetim Kurulu seçildi.

2009-2010 döneminde başkanlık yapan Turgay Tanes’in ardından 2011-2012 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Işık Gökkaya oldu. Özlem Gökçe Derneğin Başkan Yardımcısı, Feyzullah Yetgin ise yeni dönem saymanı seçildi.

GYODER’in yeni Yönetim Kurulu şu isimleri,

Işık Gökkaya (Y&Y GYO)
Feyzullah Yetgin (Çalık Gayrimenkul)
Uğur Dumankaya (Dumankaya)
Cansel Turgut Yazıcı (Eva Gayrimenkul Değerleme)
Özlem Gökçe (Extensa)
Korkut Ün (TSKB GYO)
Mehmet Erktin (Tekfen)
Cemal Onaran (Garanti Mortgage)
Orhan Gündüz (Akfen GYO)
Hakan Eren (Kiler GYO)
M. Emre Çamlıbel (Soyak).

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER’in yeni başkanı Işık Gökkaya, “Gayrimenkul sektörünün tüm alt segmentlerini kapsayan yeni ve güçlü bir yönetim kurulu oluşturduk. Bugüne kadar GYODER olarak; düzenlediğimiz konferanslar, eğitim programları, GYODER’in markası haline gelen Gayrimenkul Zirveleri, bu yıl 3. kez gerçekleştirilecek olan ve Gayrimenkul Zirvesi ile gayrimenkul fuarını birarada sunan ISTANBUL REstate, Gelişen Kentler Zirveleri ve çeyrek ve yıllık dönemlerde yayınladığımız raporlar ile gayrimenkul sektörüne değer katmaya çalıştık. Önümüzdeki dönemde mevcut projelerimizi başarıyla devam ettirmeyi ve gayrimenkul sektörüne yeni etkinlikler kazandırmayı hedefliyoruz.”dedi.

11. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, 2011 yılına 300’e yaklaşan üye sayısıyla daha da güçlü giren GYODER’in üyeleri gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri, inşaat, proje geliştirme şirketleri, finansman, değerleme, yönetim, danışmanlık ve aracılık, perakende, ipotek ve gayrimenkul finansmanı şirketlerinden oluşuyor.

GYODER’in Yeni Başkanı Işık Gökkaya:

1962 yılında Ankara’da doğdu. Ankara’da Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Stratejik Yöneticilik programını tamamladı.

1986 yılında Dokap Yapı Elemanları A.Ş.’de Pazarlama Departmanı’nda işe başlayan Gökkaya, 1987’de Dokap Yapı Elemanları A.Ş.’de Satın Alma Şefi oldu. 1989’da Mint Mühendislik’de Yönetici Ortak olarak görev yapan Gökkaya, 1993 yılında İhlas bünyesine katılarak İhlas Bilgi İşlem ve Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.

1998’de İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın kurucu ortakları arasında yer alarak 2006 sonuna kadar Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Gökkaya, bu süre içinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin kurucu üyeliğini yaptı. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği ve “Urban Land Institute – Türkiye Bölümü” yönetim kurullarında Başkan Yardımcısı ve üye olarak görev alan Gökkaya 2006 yılından beri Forum İstanbul 2023 Yönetim Kurulu Üyesi.

2006 sonunda İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. el değiştirdi ve ismi Y&Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. oldu. Yeni yapılanmada Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Gökkaya, halen bu görevini sürdürüyor. Işık Gökkaya, GYODER’in 2002 yılı ve 2009-2010 dönemi Yönetim Kurulunda, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. İyi derecede Fransızca bilen Gökkaya, evli ve iki çocuk babası.

Milliyet