‘Güney’ dönüşümünde Sinpaş için son anlar

Sinpaş Yapı, Güneypark ile ilgili ‘Türkiye’nin en büyük lüks konut projesi’ olarak nitelendirdiği ve Ankara’da planladığı Güney Park ile ilgili gelişmelere ilişkin açıklama yaptı. Projenin ekonomik büyüklüğü nedeniyle yaklaşık 2.5 milyar dolarlık paketlere ve dolayısıyla firmalara dağıtıldığı belirtilerek, projenin, belediyenin ruhsat onay tarihinden itibaren üç yıl içinde inşaatların tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceği kaydedildi.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’nin en büyük lüks konut projesi olacak Güney Park ile ilgili kentsel tasarım ve planlama süreci devam ediyor. Sinpaş Yapı, Güney Park projesinin tasarım çalışmalarını ulusal ve uluslararası, önde gelen mimari tasarım ofisleriyle sürdürüyor. Diğer tüm projelerinde olduğu gibi bu proje için de tasarım sürecini, daha önce benzerine rastlanmamış güçlü bir konsept geliştirmek için en verimli şekilde kullanacak olan Sinpaş Yapı, başkente yeni bir soluk getirecek.

Toplamda 6 bin konut
Kentsel dönüşüm kapsamındaki proje, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Mühye köyünde hayata geçiriliyor. Açıklamada tam adı, ‘Güney Park Kentsel Dönüşüm Projesi’ olan çalışmanın detayları hakkında bilgiye de yer verildi.
Proje kapsamında, 1.000 villa, 500 teras ev ve 22 ile 32 katlı bloklardan oluşan 4 bin 500 çok katlı ev olmak üzere 6 bin konut yapılacağı ifade edildi.

Milliyet