Gölyaka TOKİ’de kura çekimleri yapıldı

Düzce’nin Gölyaka İlçesinde yapılan TOKİ konutlarının kura çekimi gerçekleştirildi. Salonu dolduran vatandaşlar büyük heyecan yaşadı.

Gölyaka Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliği ile Gölyaka İlçesi’nde yapılan toplu konutların kura çekimi yapıldı. Gölyaka Belediyesi Nikah salonunda noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi ile 96 konutun hak sahipleri belirlendi. Kura çekimi Belediye Başkanı Nihat Çelik’in kura çekmesi ile başladı. Ardından ismi kurada çıkan vatandaşlar tek tek gelerek, oturacakları dairenin kurasını çektiler.

Gölyaka Belediye Başkanı Nihat Çelik, hak sahiplerinin 15 yılda 300-320 lira taksit ödeyerek konut sahibi olacaklarını söyledi. Konutların 2011 yılı Temmuz ayında tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi konusunda müteahhitten taahhüt aldıklarını ifade eden Çelik, ‘İnşallah anahtar teslim töreninde de bu salonda hak sahiplerimizin sevincini paylaşacağız’ dedi.

Vatandaşların TOKİ konutlarına büyük ilgi gösterdiklerini dile getiren başkan Çelik, ‘Vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda ikinci kez başvuruda bulunacağız. 120 dairelik ikinci etap konutlar için yerimiz hazır. En kısa zamanda başvurumuzu yapacağız’ diye konuştu.

Sabah