Göl Mahal’de 1 Milyon 350 bin TL’ye

1958 yılından bu yana fotoğrafçılık sektöründe faaliyet gösteren Yalçınlar Grup, Büyükçekmece Gölü kıyısında 92 bin 470 metrekarelik arazi üzerinde inşa edeceği Göl Mahal projesiyle inşaat sektörüne girdi.

1958 yılından bu yana fotoğrafçılık sektöründe faaliyet gösteren Yalçınlar Grup, Büyükçekmece Gölü kıyısında 92 bin 470 metrekarelik arazi üzerinde inşa edeceği Göl Mahal projesiyle inşaat sektörüne girdi. Bin 150 ile 2 bin 100 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilecek 38 villa, üç farklı mimariden oluşacak. Villaların fiyatı ise 1 milyon 350 ile 1 milyon 550 bin euro arasında değişiyor.

Göl Mahal, sürdürebilir bir gelecek için kendi kaynaklarını üreten ve doğadan aldığını doğaya sunan bir proje olma iddiasında. Bu doğrultuda, yağmur suları dev bir sarnıçta toplanarak arıtıldıktan sonra yeniden kullanıma verilecek ve su giderlerinde yıllık yüzde 40 ila 60 oranda tasarruf sağlanacak. Rüzgar tribünüyle ise elektrik üretilecek ve enerji giderlerinde yıllık yüzde 15 ila 30 tasarruf sağlanacak. Doğalgaz yerine elektriğin kullanılacağı projede, hem zeminden ısıtma hem de üflemeli merkezi klima sistemi yer alacak. Bu sayede de ilave yüzde 18 enerji tasarrufu sağlanacak.

Her noktasının aydınlık olmasını sağlayan bir iç bahçeye sahip olan villalarda, iki kişilik hizmetli odası ve 120-135 metrekarelik bir hobi odası bulunuyor. Asansör ve kış bahçesi, güneş kırıcı, mobilya, ışıklı asma tavan ve panjur seçenekleri ise isteğe bağlı olarak sunuluyor.

Proje içindeki Club Göl Mahal’de restoran, kafe, tenis kulübü, spa&wellness merkezi, fitness center, cep sineması ve açık-kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Spor ve çocuk oyun alanlarına da yer verilen projede, 4 tenis kortlu, 1 voleybol, 1 basketbol sahası ve 1 çocuk parkı alanına da yer verilmiş.

Milliyet