Gayrimenkul Devlerinden Büyük Anlaşma

Multi Türkiye’deki Forum Tem ve Forum Balçova projelerindeki hisselerini Atrium’a satarken, Forum Trabzon’daki Atrium hisselerini alarak Karadeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezinin %100’üne sahip oldu

Türkiye’de Forum adlı alışveriş merkezleri kuran ve yöneten Avrupalı gayrimenkul devi Multi Corporation, İstanbul’da 2007 yılı sonunda temelini attığı Forum TEM projesi ile İzmir Balçova’da proje aşamasında bulunan Forum Balçova’daki hisselerini Atrium European Real Estate devretti. Karşılığında 2008 yılında kapılarını açan ve Karadeniz bölgesinin en büyük alışveriş merkezi olan Forum Trabzon’da bulunan Atrium hisselerini devralan Multi, yaratılan kaynağın Türkiye’deki yeni yatırımlar için kullanılacağını açıkladı.

ANLAŞMA YENİ KAPILAR AÇACAK!
Yapılan anlaşma ile Karadeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Forum Trabzon’un %100 hissesine sahip olan Multi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hans van Veggel, Türkiye’de hala faaliyette bulunan 8 Forum Alışveriş merkezinden biri olan Forum Trabzon’un tüm hisselerinin Multi’ye geçmesinin, Forum Trabzon’un gelişimine yeni kapılar açacağını söyledi.

Multi’nin perakende yatırımlarını geliştirmek için Atrium’la yaptığı portföy anlaşması Türkiye ile de sınırlı kalmadı. Multi Polonya’ da önde gelen alışveriş merkezlerinden Forum Koszalin‘de sahip olduğu %50 lik hisseyi satmak için Atrium European Real Estate ile anlaştı.

Doğu Avrupa’da yeni projelere imza atmaya hazırlanan Multi, Türkiye portföyüne 2011’de açacağı Marmara Forum ve Forum Kayseri’nin yanı sıra
Gaziantep, Adana, Çanakkale, Çorum, Elazığ ve Diyarbakır’da gerçekleştireceği yeni Forum’ları ekleyecek.