Gap İnşaat Dünyanın 162. en büyük uluslararası müteahhiti seçildi

İnşaat sektörünün önde gelen uluslararası yayınlarından ENR – Engineering News Record tarafından her yıl hazırlanan ve uluslararası inşaat sektörünün en prestijli listesi olarak bilinen “Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi 2008” listesinde GAP İnşaat 162. sırada yer aldı. Böylece GAP İnşaat, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri” ödülünün sahibi oldu.

25 Aralık 2008 Perşembe günü Ankara Sheraton Oteli’nde Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’in himayesinde, Başbakan R.Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen törende Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından GAP İnşaat’a başarı plaketi verildi.

“ENR 2008” listesine GAP İnşaat’la birlikte 23 firmanın layık görülmesi de ayrı bir gurur kaynağı oldu. Listede 23 Türk firmasıyla yer alan Türkiye, Çin ve ABD’den sonra listede en çok firması bulunan üçüncü ülke oldu.

2008 yılında Engineering News Record Dergisi tarafından firmaların 2007 yılı uluslararası iş hacimleri esas alınarak belirlenen “ENR 2008” listesi, derginin Ağustos 2008 sayısında yayınlandı.