GAP İnşaat, Aşkabat’ta 4 konut projesini törenle hizmete açtı

Çalık Holding şirketlerinden Gap İnşaat’ın Türkmenistan’ın başkenti Aşkabad’da, toplam 62 milyon dolara, inşasını başarıyla tamamladığı birbirinden farklı dört konut projesi törenle hizmete alındı.

Açılış töreni, Türkmenbaşı Bank çalışanları için 16 milyon 143 bin dolara inşa edilen, 12 katlı ve 74 daireli konutun açılışıyla başladı. Törene Devlet Başkan Yardımcısı Tuvakmammet Caparov, Aşkabat Büyükelçisi Hüseyin Avni Bıçaklı, Aşkabat Valisi Azat Bilişov, Türk işadamları, Türkmen yetkililer ve vatandaşlar katıldı. Açılış töreninde konuşan Türkmenistan Devlet Başkan Yardımcısı Tuvakmammet Caparov, GAP İnşaat yetkililerine teşekkür ederek, amaçlarının tüm Türkmen halkına böylesine lüks konutlarda yaşama imkanı sunmak olduğunu söyledi.

İlk binanın açılış töreninin ardından, Aşkabat Valiliği tarafından yaptırılan, Türkmenbaşı Bank binası gibi 12 katlı 74 daireli ve aynı şekilde 16 milyon 143 bin dolara mal olan ikinci binanın açılışı gerçekleştirildi.

Açılış töreni, Türkmenistan Tekstil ve Maliye Bakanlığı çalışanları için yapılan iki ayrı binanın hizmete alımıyla devam etti. Tekstil Bakanlığı için yapılan bina, 18 milyon 295 bin dolara inşa edilirken, Maliye Bakanlığı için inşa edilen konut 11 milyon 600 bin dolara mal oldu.