Fiyapı’dan 37 bin TL’ye 1+1 daire

1088 daireli Fi-Life projesi, Beylikdüzü’ndeki arsa üzerinde hayata geçirilmesine karar verildi.
Üç yıl önce kurduğu inşaat şirketine isminin başharflerini veren Fiyapı’nın patronu Fikret İnan, 40 metrekarelik stüdyo daireyi peşin 37 bin liradan satacağı yeni projesini açıklığa kavuşturdu.

1088 daireli Fi-Life projesi, şirketin İstanbul’da Esenyurt Belediyesi’nden 11 milyon liraya ihaleyle aldığı Beylikdüzü’ndeki arsa üzerinde hayata geçirilecek. Proje sadece stüdyo ve bir artı 1 dairelerin yer alacağı 25’er katlı 6 bloktan oluşacak. Fi-Life bloklarında 40 metrekare stüdyo dairenin peşin fiyatı 37 bin lira. 54 metrekarelik bir dairenin peşin fiyatı 44 bin lira.

Ancak 14 bin lira peşin verilirse, teslimatta 50 bin lira ödenecek ve dairenin fiyatı 64 bin liraya yükselecek. Aradaki 20 bin liralık farkı İnan, “Teslim tarihinde o dairenin değeri 79 bin lira olacak.” diye açıkladı. Burada metrekaresi 815 liradan daire satacağını açıklayan İnan, bugüne kadar bu fiyata daire satılmadığını ve bundan sonra da satılamayacağını söyledi. Stüdyo ve bir artı bir daireler için peşin ya da teslimatta büyük vade farkı içeren iki seçenekten başka ödeme şekli yok.

Bu yıl yeni proje açıklamayacağını bildirmesine rağmen Esenyurt projesine başlama nedenini Fikret İnan, “Elimizde 13 tünel kalıp ekipmanı var. 6. ayda bunlar boşa çıkıyordu. Biz bunları çalıştırmaya mecburuz. Bu yüzden Esenyurt projesine başladık.” sözleriyle açıkladı. Tuzla’daki üç projelerinde bir artı bir daire bulunmadığını hatırlatan Fikret İnan, burada bir artı bir talep eden 500 müşteriyi kaçırmamak için yeni bir proje başlatacaklarını belirtti.(Beyaz Gazete)

FİYAPI son projesi Fi-Life’da 1+1 daireyi 37 bin liraya çekti

FİYAPI, sadece 1+1 dairelerden oluşan Fi-Life projesini satışa çıkardı. Beylikdüzü’ndeki bin 88 dairelik projede 35 metrekarelik daire 37 bin liradan satılacak
Geçen yıl Bahçeşehir’deki projesi Fi-Yaka ile adından söz ettiren FİYAPI, Beylikdüzü’nde başladığı Fi-Life ile sadece 1+1’lerden oluşan bin 88 konutluk projesinde satışa başladı. Bin 88 dairenin yer alacağı proje 25 katlı 6 blok ve 35 m2 stüdyo, 54 m2 1+1 ve 60 m2 1+1 dairelerden bulunuyor. Projede 35 m2 stüdyo 37 bin, 54 m2 1+1 44 bin, ve 60 m2 1+1 daireyi 49 bin liradan satılacak.

YÜZDE 40 PEŞİNAT ALINACAK

FİYAPI, projede farklı bir ödeme sistemi de uygulayacak ve sadece peşinat alacak. Fi-Life’dan ev alanlar sadece dairenin yüzde 40’ını peşin verecek. Evi teslim alana kadar da hiç taksit ödemeyecek. Geri kalanı ise 16 ay sonra daire tesliminde verecek.

TESLİM 16 AY SONRA

FİYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, kaliteli ve yüksek standartlarda tasarlanan ve 1 Mayıs’ta satışa çıkacak Fi-Life projesini 16 ay sonra teslim edileceğini söyledi. Teslimden sonra da dairelerin 89 bin liralık değere çıkacağını öngördüklerini söyledi. Fikret İnan, 1088 daireyi 15 günde satmayı hedeflediklerini de belirtti. İçinde ticari alan ile 20 katlı bir kulenin de bulunacağı Fi-Life projesinde, sosyal alanlar, açık kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna, hamam, kapalı otopark, 24 saat güvenlik, sosyal ve peyzaj alanları yer alacak. Projedeki ilan edilen fiyatlar ise ilk 500 daire için geçerli olacak.

Ada aldı turizme girdi

İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından FİYAPI, İzmir Dikili’deki 400 bin metrekarelik Türkiye’nin tek imarlı adası Garip Ada’yı satın aldı. FİYAPI, adayı Fi-İsland adıyla turizme kazandıracak. İzmir Dikili’deki Türkiye’nin tek imarlı adası olan Garip Ada’yı satın alan ve adaya Fi-İsland adını veren FİYAPI, ada üzerinde 5 bin yatak kapasiteli ve 5 yıldızlı otel inşa edecek. FİYAPI tarafından 30 milyon dolara satın alınan adanın üzerinde yapılacak yatırım için 350 milyon dolarlık bir kaynak kullanılacak. (Star)

Fiyapı’nın son projesi satışa çıkıyor!

Fiyapı’nın, İstanbul Esenyurt’ta satışa çıkardığı ve sadece stüdyo ile 1+1 daireden oluşan Fi-life’ta fiyatlar 37 bin liradan başlıyor.
İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından FİYAPI, Beylikdüzü’nde yapacağı Fi-Life projesinde 37 Bin Liradan daire satacak. Konseptiyle fark yaratacak olan Fi-Life sadece stüdyo ve 1+1 dairelerden oluşacak.
1.088 dairenin yer alacağı proje 25 katlı 6 blok ve 40 m2 stüdyo, 54 m2 1+1 ve 60 m2 1+1 dairelerden oluşacak. Fi-Life projesinde 40 m2 stüdyo 37 bin, 54 m2 1+1 44 bin ve 60 m2 1+1 daireyi 49 bin liradan satacak.

Taksit yok, faiz yok
FİYAPI, bu projede oldukça farklı bir ödeme sistemi uygulayacak ve sadece peşinat alacak. Fi-Life’dan ev alanlar sadece dairenin yüzde 40’ını peşin verecek ve evi teslim alana kadar hiç taksit ödemeyecek. Geri kalanı ise 16 ay sonra daire tesliminde verecek ve bu süre için hiç faiz ödemeyecek.

’1.088 daireyi 15 günde satmayı hedefliyoruz’
FİYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, tamamen stüdyo ve 1+1 konseptinde proje yapmalarının en önemli nedeninin bu yönde yoğun talep gelmesi olduğunu söyledi. İnan, ’’1+1 daireler fiyatlarının uygun olması nedeniyle hem yatırımcı hem de çekirdek aileler için oldukça cazip daireler. Bugüne kadar yaptığımız projelerde de bunu test etme imkanımız oldu. Bu yönde de yoğun talep alınca sadece stüdyo ve 1+1 dairelerden oluşan böyle bir proje yapmaya karar verdik’’dedi.

1 Mayıs’ta satışta
Fikret İnan, oldukça kaliteli ve yüksek standartlarda tasarlanan ve 1 Mayıs’ta satışa çıkacak Fi-Life projesini 16 ay sonra, 2011 Ağustos ayında teslim edeceklerini ve teslimden sonra da dairelerin 89 bin lira değere çıkacağını öngördüklerini söyledi. Fikret İnan, 1.088 daireyi 15 günde satmayı hedeflediklerini de belirtti.

İçinde ticari alan ile 20 katlı bir kulenin de bulunacağı Fi-Life projesinde, sosyal alanlar, açık kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna, hamam, kapalı otopark, 24 saat güvenlik, masa oyunları, kameralı güvenlik sistemi, sosyal alanlar ve peyzaj alanları yer alacak. (Milliyet)

Fiyapı’dan 37 Bin TL’ye 1+1 Daire
FİYAPI, Beylükdüzü’nde tamamı 1+1 evlerden oluşacak 1088 konutluk projede taban fiyatı 37 bin lira olarak açıkladı. Üç farklı tipte dairenin olduğu projede en yüksek fiyat ise 49 bin lira. Öte yandan FİYAPI, İzmir Dikili’de satın aldığı Garip Adası’na da 5 bin yataklı bir otel yapacak.

FİYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, Beylikdüzü’ndeki Fi-Life projesinde 1088 dairenin yer alacağını ve tamamının 1+1 konutlardan oluşacağını söyledi. Fi-Life projesinde 35 m2 stüdyo daireler 37 bin, 54 m2 1+1 daireler 44 bin ve 60 m2 1+1 daireler de 49 bin liradan satılacak.

Yeni bir ödeme sistemi getirdiklerini anlatan İnan’ın verdiği bilgiye göre Fi-Life’dan ev alanlar dairenin yüzde 40’ını peşin verecek, evi teslim alana kadar hiç taksit ödemeyecek. Geri kalanı ise 16 ay sonra daire tesliminde verecek.

”1088 daireyi 15 günde satmayı hedefliyoruz”

FİYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, tamamen stüdyo ve 1+1 konseptinde proje yapmalarının en önemli nedeninin bu yönde yoğun talep gelmesi olduğunu söyledi. İnan, şöyle devam etti:

”1+1 daireler fiyatlarının uygun olması nedeniyle hem yatırımcı hem de çekirdek aileler için oldukça cazip. Bugüne kadar yaptığımız projelerde de bunu test etme imkanımız oldu. Bu yönde de yoğun talep alınca sadece stüdyo ve 1+1 dairelerden oluşan böyle bir proje yapmaya karar verdik.

Fi-Life projesini 16 ay sonra 2011 Ağustos ayında teslim edeceğiz ve teslimden sonra da dairelerin 89 bin lira değere çıkacağını öngörüyoruz.”Fikret İnan, 1088 daireyi 15 günde satmayı hedeflediklerini de belirtti.(Hürriyet)