Fiyapı lüks konut projelerine başlıyor

2008 yılının sonundan beri “ekonomik fiyata kaliteli konut konseptini” sürdüren Fiyapı, bu konsepti tamamen bırakıyor. Fiyapı önümüzdeki günlerde Richa markasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere, yaklaşık 10 ilde lüks konut zincirini başlatıyor.

Uygun fiyata kaliteli konut konseptinde 9 proje başlatan Fiyapı, 3 projesini daha önceden teslim etmişti. Bu konseptte 8.260 konut inşa eden Fiyapı, bu dairelerden 6.510 tanesini sattı. Kalan 1750 dairenin satışının da Haziran ayına kadar tamamlanması planlanıyor.

Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan “Ekonomik konut konseptiyle inşaat sektörüne çok ciddi heyecan ve hareket kattığımıza inanıyorum. Onlarca inşaat firmasına öncülük ederek, pek çok insanın hayal edemeyeceği fiyatlarla ev almasını sağladık. Sektöre ciddi anlamda hizmet ettiğimize ve Fiyapı’nın bu misyonu başarıyla tamamladığına inanıyorum” diye konuştu. Sözlerine devam eden İnan, “Fiyapı bundan sonra sektöre yeni heyecanlar katacak konseptler çıkaracak. Bunun ilki de yine Türkiye’de ilk kez bizim hayata geçireceğimiz lüks konut markası Richa olacak. Bize güvenip daire alan müşterilerimize Fiyapı’nın Fiyapı olmasına katkıda bulundukları için sonsuz teşekkürlerimi bir borç olarak görüyorum” dedi.

Kaynak : Hürriyet Emlak Yasam Eki