30 Ocak 2011 Yazarı Mehmet Kapalı

Exen İstanbul’un Örnek Daireleri Ziyarete Açıldı

Sur Yapı’nın İstanbulluları; Çamlıca eteklerinde, ayrıcalıklı bir projede yaşamaya davet eden Exen İstanbul projesinde örnek daireler ziyarete açıldı. Sur Yapı, sunduğu bu çok özel projeyle hayallerdeki İstanbul’u şehrin merkezine taşıyor.

İnşaat sektöründe konut, ofis, endüstriyel tesisler gibi birçok başarılı projeye imza atan Sur Yapı’nın, farklı yaşam konseptlerini birlikte sunan 500 milyon dolar değerindeki projesi Exen İstanbul’un örnek daireleri satış ofisinde ziyarete açıldı. Yaklaşık iki hafta önce ziyarete açılıp büyük bir beğeniyle karşılanan örnek daireler, ideal bir yaşam alanı olmasının yanı sıra mükemmel bir yatırım fırsatı da sunan Exen İstanbul’da ev sahibi olma deneyimini, ziyaretçilere satış ofisinde yaşatıyor.

Daire fiyatlarının 189 bin TL ile 2.6 milyon TL arasında değiştiği projede, kişiye özel ödeme seçenekleri dikkat çekiyor. Özel proje anlaşması dahilinde 60 ay için yüzde 0.65, 120 ay için ise yüzde 0.78 oranları ile banka kredisi imkanı sunuluyor.

Bulunduğu konum ve arsa alanının büyüklüğü nedeniyle Anadolu Yakası’nın en gözde projelerinden biri olan Exen İstanbul, anayolların hemen yanında, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerine 5’er dakika mesafede bulunuyor. Altunizade-Çekmeköy aksı üzerinde oluşan üst düzey iş, yaşam, alışveriş ve finans merkezlerinin tam ortasında yer alan Exen İstanbul, şehir hayatından vazgeçemeyen yeni sakinlerini bekliyor.

Muhteşem İstanbul silueti…

Yatay blokların çoğunlukta olduğu ve toplamda 1.038 konuttan oluşan Exen İstanbul’da yatay binalar 11-15 katlı, 160 metre yüksekliğindeki kule rezidansı ise 44 katlı olacak. 36 m2’lik stüdyo dairelerden 355 m2’lik 4+1 dairelere kadar farklı daire tiplerinin bulunduğu projede Marmara Denizi ve Adalar manzarasına, katlar yükseldikçe İstanbul silueti de eklenecek. Panoramik İstanbul manzaralı daireler, penthouse keyfi ve lüksü ile benzersiz olacak.

Exen İstanbul ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor…

Exen İstanbul’da yaşayanların rahatı ve mutluluğu için en ince ayrıntıların dahi düşünüldüğü proje sosyal imkânları ile de dikkat çekiyor. Yüzde 75’i yeşil alan ve rekreasyon alanından oluşan proje, göleti, havuzları, fıskiyeleri, çocuk parkları, 1 kilometrelik bisiklet parkuru, mini futbol sahaları, fun golf sahası, açık fitness alanları, meyve bahçeleri gibi birçok sosyal alanıyla da ev sahiplerine ayrıcalıklı ve konforlu bir yaşam sunuyor. Yeraltında çözümlenmiş otoparklar ve sosyal tesis dışında kalan açık otoparklar sayesinde yaşam alanlarında tek bir araca bile rastlanmayacak. Şehrin ortasında doğayla iç içe bir yaşam sunan Exen İstanbul, güneş panelleriyle ısınan havuzu sayesinde, bahar aylarında da açık havada yüzme keyfini yaşatacak.

Her daireye kat bahçesi…

Yatay bloklardaki her dairenin sahip olduğu kat bahçeleri; sakinlerine yemek, sohbet ve kahve keyfini, yeşil ve maviyle iç içe göl manzarası eşliğinde yaşatacak. Hayatının büyük bölümünü iş yerinde değil, evinde geçirmek isteyenler, Exen İstanbul’un sağladığı home office yaşam imkânlarıyla bu planlarını gerçekleştirebilecek.

Hiçbir ayrıntı unutulmadı…

Bir rezidansta yaşamanın tüm ayrıcalıklarını sunacak Exen İstanbul’un dikey yaşam alanlarında, konuklar lobide karşılanacak. Vale, concierge, resepsiyon hizmetleri, bulunacak. Kafe ve restoranı, kuaförü, kuru temizlemesi, lostra salonu, marketiyle günlük ihtiyaçların karşılanabileceği mini çarşısı, Exen İstanbul sakinlerinin hizmetinde olacak.
27’inci kattaki donanımlı spor tesisinde, büyüleyici manzaranın yanı sıra yüzme havuzu, fitness alanı, sauna, buhar banyosu ve masaj odası yer alacak.
Ev otomasyon sistemi sayesinde; trafik, hava durumu gibi bilgilere ve güvenlik kamerası görüntülerine tek panelden ulaşılabilecek.

Hürriyet