Exen İstanbul’da ikinci etap satışta

Sur Yapı’nın Çamlıca bölgesinde inşasına başladığı Exen İstanbul projesinde satışta bulunan 1. etabının yüzde 50’si satıldı ve 2. etabı satışa çıktı.

Projede rezidansların alanları 36 ile 285 metrekare arasında değişirken; yatay bloklardaki konutların alanları ise 100 ile 355 metrekare arasında farklılık gösteriyor. Exen İstanbul’da 36 metrekarelik stüdyo dairelerden 355 metrekarelik 4+1 dairelere kadar farklı konut seçenekler bulunuyor. Sur Yapı’dan Exen İstanbul’da minimum yüzde 5 peşinatla konut sahibi olunabiliyor. Exen İstanbul’da fiyatlar 172 bin TL ile 2 milyon 500 bin TL arasında farklılık gösteriyor. 155 dönüm alan üzerinde 188 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Exen İstanbul’un yarısından fazlası yatay binalardan oluşuyor. Projede yatay binalar 11-15 katlıyken kule rezidansı ise 160 metre yüksekliğinde.

Zen bahçesi, gölet, havuzlar, fıskiyeler, çocuk parkları, 1 kilometrelik bisiklet parkuru, mini futbol sahaları, fun golf sahasının yer aldığı projede 1038 konut bulunuyor.Daire tiplerindeki çeşitlilik, rekreasyon alanlarının genişliği ve çeşitliliği, hem rezidans hem yatay blok müşterisine hitap ediyor olması projeyi öne çıkaran özellikler arasında yer alıyor. Projedeki havuz, güneş panelleriyle ısınıyor. Bu arada projede trafik, hava durumu gibi bilgilere ve güvenlik kamerası görüntülerine tek panelden ulaşılabilecek.

Exen İstanbul´da metrekare ortalama birim fiyatı 5 bin 500 TL olarak belirlendi. Exen İstanbul Konutları, Boğaziçi Köprüsü’ne 5, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 10 dakikalık mesafede yükseliyor. Projede ilk etap teslimi 2013 Şubat´ta olacak.

Kaynak : Hürriyet Emlak Yasam Eki