Eston Şehir projesinde, villa etabına başlandı.

Eston Yapı tarafından Bahçeşehir’de hayata geçirilen Eston Şehir projesinde, villa etabına başlandı.

Bahçeşehir’in kentsel planlamasına sadık kalan Eston, bu doğrultuda kurduğu yatay yaşam alanlarına bir yenisini daha ekliyor. Eston Şehir’in beşinci kısmına başlayan şirketin tamamı villalardan oluşan projesi 54 bin 399 metrekarelik arazi üzerinde 7’si müstakil villa, 40’ı ikiz villa olmak üzere toplamda 87 konut olarak planlandı. Projenin ortalama metrekare fiyatları 3 bin 250 TL olarak belirlendi.

Dünyanın sayılı uydukent projeleri arasında yer alan ve 25 bin yeni konutun daha yapılacağı Bahçeşehir’de Eston Şehir, yatay inşaat konseptine uygun projelerini devam ettiriyor. En fazla 4 kattan oluşan evlerin bahçeleri, bölgede bahçeli evler içinde en büyük metrekarelere sahip olması ile dikkat çekiyor.

Yedi yıllık planı hazır
Önümüzdeki yedi yıl içinde 2 bin 800 konut teslimi planlayan ve halen yaşamın devam ettiği Eston Şehir’de daha fazlasını sunmak için gayret sarf ettiklerini belirten Eston Yapı Genel Müdürü Kaan Yücel, “Çalışmaların başladığı andan itibaren mutlaka bulundukları konuma, pazardaki talebe ve orta vadeli projeksiyonlarımıza bakarak değerlendirmeler yaparız.
Konseptimizin rakiplerimizden farklı olmasına dikkat ederiz. Eston Şehir’de de böyle oldu. Şu anda Eston Şehir’in 1. ve 3. kısımlarında 500 aile yaşıyor” dedi.

‘Müşteri beklentisi projeyi yönlendirdi’
Eston Şehir sakinlerinin beklentilerinin kendileri için önemli olduğunu belirten Yücel, “Beklentileri Eston Yapı deneyimiyle birleştirip 5. kısım planını bu doğrultuda geliştirdik. Projenin 5. kısmı tamamen villa projesi ve yeşil alan bakımından zengin olacak. Geniş bahçelerin bulunduğu kısımda, müstakil villaların bahçe alanı 250 metrekareden başlayacak. Bahçeler, kot farkından dolayı tema bahçeleri yapma imkanı sağlayacak. 5. kısımda evlerin dış mimarilerinde de yenilikler yaptık. Ahşap kaplama, cam korkuluklar ve cumba kullanıldı” diye konuştu.
Milliyet