Emlak Konut 14 arsasını daha sattı

Emlak Konut GYO’nun Şişli Ayazağa ve İzmir Karşıyaka Şemikler’de satışa çıkardığı 14 arsanın hasılat paylaşımı ihaleleri sonuçlandı.
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın biri Şişli Ayazağa’da olmak üzere, İzmir Karşıyaka Şemikler’de satışa çıkardığı toplam 14 arsanın satışları ile ilgili teklifler alındı. İnşaat halindeki Seyrantepe Stadı’nın yanında yer alan İstanbul, Şişli, Ayazağa mevkiinde 3 ada 32 parseldeki 46 bin metrekare yüzölçümündeki “Turizm Alanı” nitelikli arsa, 237 milyon 400 bin TL satışa bedeli üzerinden ihale edildi.

Gündemin en önemli ihalelerinden biri olan Ayazağa mevkiindeki ihaleye en iyi teklifi 245 milyon 500 bin TL bedelle Eryap Mühendislik verdi. İmar planlarında turizm alanı niteliklerine sahip olan arsa için ikinci en iyi teklif ise 245 milyon TL bedel öneren, aralarında Nurol GYO’nun da bulunduğu konsorsiyumdan geldi.

İzmir ili, Karşıyaka ilçesi, Şemikler mevkiindeki Emlak Konut’a ait 13 parsel arsadan 12’sine teklif yapıldı. Teklif yapılan toplam 250.191 m2 büyüklüğündeki arsaların muhammen satış bedelleri toplamı 330 milyon 100 bin TL olarak belirlendi. İhale sonucunda bu bedel 333 milyon 700 bin TL olarak yeniden şekillendi. Türkiye’nin emlak ve konut alanındaki devi Emlak Konut GYO’nın düzenlediği İhalelerin sonuçları şirket yönetiminin onayı ile kesinlik kazanmayı bekliyor.