Emlak dünyasının ‘centilmen’leri belli oldu

Dünya Grubu bünyesinde yayınlanan lüks yaşam dergisi Gentleman’ın ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Sponsorları arasında Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun da olduğu geceye iş dünyanın önde gelen isimleri katıldı. Milano Finanza Grubu’na bağlı olarak yayımlanan İtalyan Gentleman dergisinin verdiği Milano Finanza Ödüller’ini inşaat dünyasından Aktürk Yapı Genel Müdürü İsmet Ergül ile Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı aldı. İlki 2009 yılında verilen ödüllerin ikincisi 12 Kasım’da Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen gecede sahiplerini buldu.

Ödül İtalya’daki jüriden
Ödülün aslında Ağaoğlu Şirkteler Grubu’na verildiğini belirterek duygularını açıklayan Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı ödülün ‘Grubun inşaat sektöründe markalaşma başarısını göstermesi, öncelik taşıyan değerin insan olması, gelecek için tasarlanan yaşam alanlarını inşa etmesi kriterlerine bağlı oldukları’ için verildiğini dile getirdi. Rahvalı, “Ödülü İtalya’daki merkez jüri verdi. Çünkü Ağaoğlu, taahhüt mantığından gelen Türk inşaatçılığını Londra’da proje geliştirecek bir seviyeye taşıdı” diye konuştu.
Aldığı ödülle iligili olarak duygularını açıklayan Aktürk Yapı Genel Müdürü İsmet Ergül de bunun çok anlamlı bir ödül olduğunu dile getirerek ‘En başarılı gayrimenkul firması’ olarak bu ödüle layık görüldüklerini ifade etti. Aktürk yaptığı açıklamada, “Aktürk Yapı olarak yaklaşık 33 yıldan beri sektördeyiz. Aldığımız birçok ödül var. En sonuncusu, en anlamlı olanlardan birisi” diye konuştu.

Milliyet