Elysium Fantastic’de 182 bin dolara

Elysium Fantastic, tamamlanıyor. Proje, teraslı katları ve Babil’in asma bahçelerini andıran mimarisi ve 15. kattaki havuzuyla dikkat çekiyor.
Kent merkezinde hayata geçirilen projelerin gözde yerlerinden biri olan Bomonti’de hayata geçirilen Elysium Fantastic’te sona yaklaşıyor. Ofton İnşaat’ın yapımına 2009’da başladığı proje, 3.5 dönüm arsa üzerine 40 bin metrekare inşaat alanı olarak kurgulandı. Projenin yüzde 75’i satılırken konutların yüzde 80’i de sahiplerini buldu.
Haziran 2011’de yapılması gereken teslimler Şubat 2011’e çekilerek yaşamın başlayacağı proje, kentin kalbinden uzaklaşmak istemeyenler için geliştirildi. Günlük hayatta trafiğe saatler harcamadan hemen eve ve oradan da Nişantaşı, Şişli ve Taksim’e geçmek isteyenler için de ideal bir proje olarak nitelendirilen Elysium, bahçeli terasları ve 15. kattaki havuzu ve sosyal imkanlarıyla dikkat çekiyor.

BİR BAKIŞTA
Adı: Elysium Fantastic
Lokasyonu: Şişli – Bomonti
Yapan şirket: Ofton İnşaat
Satış pazarlama sorumlusu: Ercüment Albayrak
İnşaata başlama tarihi: Mayıs 2009
İnşaatı tamamlama tarihi: Haziran 2011
Toplam arsa: 3 bin 541 metrekare
Toplam inşaat alanı: 40 bin metrekare
Ticari alanlar: 1.000 metrekare
Satılabilir alan: 26 bin metrekare
Konut sayısı: 346
Projedeki en küçük konut alanı: 32 metrekare
Projedeki en büyük konut alanı: 263 metrekare
Projede yer alan binaların kat
yükseklikleri: 50.60 metre
Proje bitiminde tahminen
yaşayacak insan sayısı: 650 kişi

ULAŞIM AÇISINDAN AVANTAJLARI
Nişantaşı, Şişli ve Taksim gibi merkezlere son derece yakın konumlandırılan proje, ulaşım açısından bunun getirdiği pek çok avantajla dolu.
En yakın anaokulu veya kreş: Özel Pangaltı Ermeni İlköğretim Okulu, Nilüfer Hatun, Kurtuluş ve Halide Edip Adıvar İlköğretim Okulu.
En yakın liseler: Özel Eşref Aydın Lisesi, Saint Michel Fransız Lisesi, Fransız Latin Katolik Lisesi ve Kurtuluş Lisesi.
En yakın hastaneler: Memorial Hastanesi.
En yakın AVM’ler: Bomonti Park AVM ve Cevahir AVM.
Anayollara uzaklığı: Proje TEM’e 3 kilometre, E-5 ise 600 metre mesafede.

ELYSIUM FANTASTIC NASIL BİR YAŞAM SUNUYOR
Elysium Fantastic, kentin merkezinden kopamayanlar için olduğu kadar mimaride farklı bir bakış açısından yana olanlar için geliştirilmiş bir proje. Babil’in Asma Bahçelerini andıran mimarisi, bahçeli terasları, yüksel katlardaki havuz ve sosyal imkanları şehrin mermezinde yer alan bir proje için önemli farklılıklar.
Bahçelerde kurgulanan teraslar ve kent bitkileri betonların arasından nefes alma imkanı oluşturuyor.
Bu arada projenin uluslararası standartlarda deprem yönetmeliğine uygun olarak geliştirilmesi de bir diğer özellik.Bu arada akıllı ev teknolojisinin kullanılmış olması projenin bir diğer artısı.

Sosyal yaşam alanları: Sosyal yaşam alanları, proje kentin merkezinde yer alıyor olmasına rağmen, oldukça geniş tutuldu. Yani, Elysium Fantastic, tıpkı şehir dışındaki projeler gibi kendi içinde bir kent yaşamı yaratacak kadar iddialı sosyal yaşam alanları yaratmış durumda. Bunlar arasında açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness center, sauna ve buhar odası gibi dinlenme ve eğlence alanları yer alıyor. Ancak, çocuklar ve büyükler için oyun salonu, özel bir restoran, Elysium Clup ve cafe&bar gibi oldukça iddialı bölümler ise projenin önemli artılarından.

FİYATLAR HANGİ DÜZEYDE?
Projenin metrekare ortalama satış fiyatı: 4 bin 500 dolar
En düşük ve en yüksek metrekare fiyatı: 4 bin dolar – 4 bin 950 dolar
Projedeki en pahalı ve en ucuz konutun fiyatı: 182 bin dolardan başlayan fiyatlar

Milliyet