Dünyanın en iyi mimari projesi Türkiye’de

Bu bir devrimdir. Şampiyonlar Ligi kupasını aldık”
İstanbul Batı Ataşehir’de inşa edilen; konut, otel, ofis ve ticari ünitelerden oluşan karma kullanımlı Varyap Meridian, Dünyanın En İyi Mimari Projesi seçildi. 27 Kasım gecesi Londra’da düzenlenen bir törenle Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri 2010 kapsamında ödüllendirilen Varyap Meridian, ABD’limimarlık ofisi RMJM’in tasarımıyla 131 ülkeden yüzlerce projeyi geride bıraktı. Törenin ardından açıklama yapan Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, “Bu bir devrimdir. Şampiyonlar Ligi’nde finale kaldık ve kupayı aldık. Avrupa’yı temsil edip dünyanın en iyisi olduk. Dünya çapında projeler yapma yetkinliğimiz bir kez daha tescillendi. Bundan sonra dünya sahnesinde Türkler olacak” dedi.

NİL’İN ŞARKISI SATIŞLARA YARADI
Varyap Meridian’da toplam bin 280 konut bulunduğunu, inşaatın ve satışların yüzde 65 oranında tamamlandığını hatırlatan Varlıbaş, projeye İstanbul dışındaki şehirlerden ve yurtdışından da ilgi geldiğini söyledi. Yurtdışında tanıtım faaliyeti yapmamalarına rağmen Almanya, Fransa, Dubai, ABD, Japonya’dan bireysel ve kurumsal yatırımcıların konut aldığını ifade eden Varlıbaş, Bursa, Balıkesir, Samsun, Trabzon, Urfa, Diyarbakır,Mersin, Antalya, Ankara, Gaziantep dahil pek çok ilden müşterileri olduğunu kaydetti. Varlıbaş, projenin üçüncü etabı olan 61 katlı rezidans kulesi Varyap Ground Tower’da da satışların çok iyi gittiğini belirterek, şöyle konuştu: “Burada 400 ünite var. İlk etapta 250 daireyi satışa çıkardık. İki haftada yüzde 60’ını sattık. Günde 6-7 dairelik satış ortalamasına ulaştık. Bunda son reklamfilminin de olumlu etkisi oldu. Serdar Erener’in hazırladığı reklamda kullanılan şarkıyı Nil Karaibrahimgil seslendirdi.”

GELİRİ ŞİMDİDEN 1 MİLYARA YAKLAŞTI
Varyap Meridian’da satışların başladığı dönemdemetrekare fiyatının 3 bin TL’den başladığını, bugün 5 bin 500 TL’ye kadar çıkıldığını ifade eden Varlıbaş, “Teslime kadar 8 bin 500 liranın yakalanacağını düşünüyoruz. Kule kısmında 10 bin liraya kadar çıkılabilir. Projeye dışarıdan emlakçı girmesine de izin vermeyeceğiz. Mülk yönetimini işletmeyi yapan şirket üstlenecek. Hizmet tekmerkezden verilecek. Piyasa yapıcı biz olacağız” dedi. Varyap Meridian’ın TOKİ iştiraki Emlak GYO ile hasılat paylaşımı şeklinde bir ortaklık olduğunu hatırlatan Varlıbaş, ihaleyi kazandıklarında 777 milyon TL gelir beklediklerini, bugün gelinen noktada ise 1milyar liraya yaklaştıklarını söyledi.

MENEKŞE ATASELİM- GAZETE HABERTURK- HT EKONOMİ