Dünya devi Fraser Anthill ile Türkiye pazarına girdi

Ant Yapı’nın İstanbul Bomonti’de inşaa ettiği en önemli projelerinden biri olan Anthill, kısa süreli kiralama şirketi Singapurlu dünya devi Fraser ile anlaştı.

Bomonti’de 400 milyon dolarlık yatırımla İstanbul’un en yüksek yapılarından biri olarak yerini alan Anthill’de 40. kat ile 52. kat arası Fraser’a ayrıldı. Fraser Hospitality ile yapılan yönetim anlaşması gereği, rezidansın işletmesi Singapurlu firma tarafından sağlanacak. Şirket, bugüne kadar alışılmışın dışına çıkarak daireleri otelcilik mantığı ile kiralıyor. Normalde diğer rezidanslarda kontrat bir yıl üzerinden yapılırken Anthill’in 40. katındaki daireleri 1 günden altı aya kadar geceliği 150 dolardan kiralamak mümkün. Fraser Hospitality Genel Müdürü Christian Facile, başta diplomatların burayı tercih ettiğini, bunun yanında işadamları ve ünlülerin de kiracılar arasında olduğunu söyledi. Avrupa’nın en yüksek projesi olarak da adından söz ettiren rezidansın yüksekliği 200 metre. Anthill’in temelleri 2008′de atıldı. Eylül ayında yaşamın başladığı 54 katlı projede 804 daire bulunuyor. 40. kata kadar her katta 9 daire bulunuyor. Şirket 40. kattan sonrasını yapılan anlaşma ile Fraser’ın işletmesine verdi.

Şirket yöneticileri yaptıkları işi ‘ekonomik konaklama’ olarak tanımlıyor. Fortune dergisi tarafından yayımlanan “Dünyanın en büyük 500 şirketi” arasında bulunan birçok şirket Frasers tarafından sunulan hizmetleri en fazla tercih edenler arasında. Şirket, yeni projeleriyle birlikte 2012 yılına kadar toplamda 10 bin 600 rezidans dairesine ulaşmayı hedefliyor. Fraser Suites, Fraser Place ve Fraser Residence olmak üzere üç markası bulunan şirket, dünyanın birçok ülkesinde lüks hizmetli rezidans daireleri kiralıyor. Şirket Singapur, Bangkok, Pekin, Manila, Hanoi, Nanjing, Yeni Delhi, Seul, Şanghay, Osaka, Şenzen Sydney, Paris, Londra, Edinburg, Glasgow gibi kentlerde konumlanmış durumda. Fraser, Bahreyn, Dubai ve Doha’da yeni projelerin peşinde. İstanbul Şişli Bomonti’de yükselen rezidansta, açık ve kapalı yüzme havuzu, basketbol kortları, kapalı kayak yamacı, konuklar için özel gökyüzü salonu, çocuk oyun odası bulunuyor.

Kaynak : Hürriyet Emlak Yasam Eki