Dumankaya’ya yatırım yapan kazanıyor.

Kente kimlik katan yaşam alanları kazandırmak misyonuyla nitelikli ve özgün projeler üretirken bunları kendi kategorilerinde ulaşılabilir fiyatlarla sunmayı ilke edinen Dumankaya projelerinden konut alanlar kazançlı çıkıyor.

İnşaat sektöründe 47 yıldır faaliyet gösteren Dumankaya, yaptığı projelerle konut alanlara güvenli ve modern yaşam alanı oluştururken sahiplerine de klasik yatırım araçlarına göre yüksek oranda kazandırdı. Son 12 yıl içindeki Dumankaya projelerine bakıldığında metrekare fiyatlarının %450’ye kadar prim yaptığı görülüyor.

1999 yılında satışları başlayan Çekmeköy Evleri 12 yıl gibi bir süre zarfında %450 değer kazanarak en çok kazandıran proje olmayı başarırken 2005 yılında Dumankaya’nın Kurtköy’de gerçekleştirdiği Trend’de ise değer artışı %85’leri bulmuş durumda. En son olarak Küresel ekonomik krizin en çok etkili olduğu Aralık 2008’de önemli bir yatırım fırsatı sunan Adres projesinin ilk etabındaki konutların ortalama değer artışı iki sene olmadan %67 seviyelerine geldi.

Geniş bir AR-GE kadrosu ile çalışan Dumankaya geliştirdiği her projede yeni bir içerik ve mimari ile ‘Fark yaratan’ projeler geliştirirken yatırımcısına da kazandırmayı sürdürüyor. Bu doğrultuda geliştirilen projeler yatırımcısına döviz-bono vs. gibi alternatif yatırım araçlarına göre çok daha fazla kazandırmaya devam ediyor.