Dumankaya Minimal’de Konutlar Teslim Edildi

175 özel daireden oluşan Minimal’de, Aralık 2010’da başlayan teslimler 9 Ocak 2011 Pazar günü yapılan bir davet ile tamamlandı.

Minimal’deki teslimler için görüşlerini belirten Dumankaya Yönetim Kurulu Başkanı Halit Dumankaya, “Dumankaya olarak her yıl birçok yeni projeye başlarken mevcut projelerimizin de teslimleri için yoğun emek veriyoruz. 2010 yılında yeni projelerimizin satışlarıyla yüzde 30’a yaklaşan bir büyüme gerçekleştirdik ve yıl içerisinde Konsept İstanbul’un teslimlerini tamamladık.

Şimdi vaat ettiğimiz yaşam alanlarını müşterilerimizle buluşturma mutluluğunu Minimal projemiz ile yaşıyoruz. Bu yıl içerisinde 400 milyon TL değerinde 4 farklı projeyi tüketicinin beğenisine sunacağız. Bu yeni projelerin yanı sıra Minimal’in teslimlerinin ardından 2011’de teslim etmeyi planladığımız beş projemiz bulunuyor. Kartal’daki Vizyon projesinin ardından Ataşehir’deki Flex ile Tuzla-Aydınlı’daki Adres projesinin 3 farklı etabının teslimlerini de yıl içerisinde gerçekleştireceğiz” dedi.

Kurtköy-Pendik’te yer alan ve toplam 19 bin metrekarelik bir arazide inşa edilen Minimal’de, dairelerin büyük bölümünde bahçe ya da teras bahçeleri yer alıyor. Ortaya koyduğu yaşantı tanımı ve mekânsal kurgusu ile işlevsel ev kavramının gerçek anlamda içini dolduran bir proje olarak ön plana çıkan Minimal’de 2 ya da 4 katlı bloklarda yer alan stüdyo dairelerde kış bahçeleri de bulunuyor. Daire tipleri 35 metrekarelik stüdyo, 59 metrekarelik 1+1’ler, 79 metrekarelik 2+1 ve 97 metrekarelik 3+1 daire tiplerinden oluşuyor.

Her daire için yeterli sayıda açık ve kapalı otoparkların düşünüldüğü Minimal’in sunduğu zengin sosyal donatılar arasında açık yüzme havuzu, kafe, fitness center, SPA, çocuk oyun alanı, yürüyüş ve koşu parkurları, göletler ve çok amaçlı spor sahası bulunuyor.
Kaynak: Hürrriyet