Dumankaya iş ve ev yaşamını yeniden yorumluyor

Sunduğu geniş sosyal imkanlar ve yüksek teknolojilerle ev ve iş hayatının standartlarını kökten değiştirecek Dumankaya Flex Kurtköy, 376 home office ile İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi Kurtköy’de yükseliyor.

Dumankaya İnşaat, Kurtköy’de gerçekleştireceği yeni home Office projesi Dumankaya Flex Kurtköy’ü Four Seasons Hotel Bosphorus’ta 2 Aralık 2010 Perşembe günü düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıttı.

Toplantıda proje hakkında bilgi veren Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Dumankaya ve Uğur Dumankaya, Dumankaya Flex Kurtköy’in bölgedeki ticari hareketlilik göz önüne alınarak home office konseptinde geliştirildiğini belirterek Kurtköy’ün tam merkezinde yer alan Flex’in en ileri teknolojik alt yapıya sahip olmasının yanı sıra Leed sertifikasına aday bir proje olarak doğal kaynakları koruyan, enerji tüketiminde maksimum tasarruf sağlayan ekolojik bir iş ve yaşam merkezi olacağını söylediler.

Dumankaya Flex Kurtköy “iş ile evi” bir arada sunuyor

Dumankaya Flex Kurtköy projesiyle Kurtköy bölgesindeki yatırımlarını genişleterek farklılaştırdıklarını dile getiren Uğur Dumankaya; “Kurtköy bölgesi Sabiha Gökçen Havalimanı, Formula 1 pisti, beş yıldızlı oteller, alışveriş merkezleri, eğitim kampüsleri ve sağlık kuruluşlarıyla birlikte İstanbul’un en hızlı gelişen ticari merkezlerinden birisi oluyor. Bölgedeki bu ticari hareketliliği düşünerek 376 home office’den oluşan Dumankaya Flex Kurtköy’ü geliştirdik. Dumankaya Flex Kurtköy sunduğu sosyal imkanlar ve yüksek teknolojilerle ev ve iş hayatının standartlarını kökten değiştirecek nitelikte bir proje” dedi.

Ali Dumankaya ise, “Dumankaya Flex Kurtköy projesi iş ile ev yaşamını bir araya getiren home office konseptinin dışında farklı birçok niteliği sahip, Flex akıllı ev teknolojisinin çevreye duyarlı bir anlayışla harmanlandığı özel bir proje. Leed sertifikasına aday olan Dumankaya Flex Kurtköy doğal kaynakları koruyan, enerji tüketiminde maksimum tasarruf sağlayan ekolojik bir iş ve yaşam merkezi olarak önemli bir yatırım fırsatı sunuyor. Akıllı ev teknolojisi ve çevre duyarlılığı özelliklerinin dışında Flex’te yeni bir hizmet anlayışını daha hayata geçireceğiz. Dumankaya Pusula çerçevesinde Pusula Business adını verdiğimiz bu yeni hizmetler paketi home office kullanıcılarına çok önemli avantajlar sağlayacak” dedi.

Pusula Business ile zengin iş ve sosyal yaşam Dumankaya Flex Kurtköy’de

Toplantıda bir sunum gerçekleştirerek Dumankaya Flex Kurtköy hakkında bilgiler veren Dumankaya Pazarlama ve Satış Direktörü Ufuk Kayador, mimari özellikleriyle ilgi çekici bir tasarımı olan Flex restorandan çatıdaki yüzme havuzuna, alışveriş birimlerinden executive lounge’a zengin bir sosyal hayat sunuyor. Leed sertifikası adaylığıyla çevreye duyarlı donatılarla geliştirilen Flex’te Pusula Business hizmetleriyle birlikte iş yaşamını kolaylaştırılacak birçok hizmet home office sahiplerini bekliyor” dedi. Kayador, Dumankaya Flex Kurtköy’ün özgün ve şık mimarisi, geniş sosyal olanakları ve sunduğu çevreci teknolojik yeniliklerle hem yatırım hem de oturum için son derece cazip bir home office projesi olduğunu söyledi.

Dumankaya Flex Kurtköy’te 5 ayrı blokta toplam 376 adet home office bulunduğunu belirten Ufuk Kayador; 40-66 m2 arası stüdyo home office’ler, 60-86 m2 arası 1+1 home office’ler ve 90-154 m2 arası 2+1 home office’ler projedeki daire tiplerini oluşturuyor. Flex’teki tüm home office’lerde ev duygusu korunurken en üst düzey teknolojik alt yapı sunuluyor. Kapalı devre iletişim platformu ile hava durumundan trafiğe, site içi duyurulardan Dumankaya haberlerine kadar her türlü konuda bilgi edinilebiliyor. Tüm bunların yanı sıra Pusula Business hizmetleriyle birlikte ayrıcalıklı bir dünya sunan Dumankaya Flex Kurtköy’de home office sahipleri Pusula Business ile 7/24 sekreterya destekli concierge hizmetinden firmalara özel Türkçe ve İngilizce 7/24 call center hizmetine, firma çalışanlarının motivasyonuna yönelik özel hobi organizasyonlarından, özel davet ve toplantı organizasyonlarına, her türlü teslimat ve kurye hizmetlerinden hatırlatma servislerine indirimli araç kiralama ve havaalanı transferlerine kadar sayısız hizmetten faydalanabiliyorlar.

Dumankaya Flex Kurtköy, uluslararası normlarda çevreyi ve doğal kaynakları koruyup gözeten anlayışla yeşil bir dünyayı selamlayan yeni bir yaşamı hedefliyor. Flex her türlü alt yapısı ve mimari özellikleriyle Leed sertifikasına aday bir proje olarak farklılaşıyor. Bu özelliği ile Dumankaya Flex Kurtköy’de ısı ve ses yalıtımıyla daha az maliyet, daha az karbon salınımı, yeşil çatı uygulamasıyla yağmur suyundan yararlanma, atık sisteminin yükünü hafifletme, bölge florasından oluşturulan yeşil katmanlarla oksijen üretimi ve sera etkisi oluşturan yansımaları en aza indirgeme gibi birçok konuda çevreye daha duyarlı bir yaşam alanı hedefleniyor.

Flex İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi Kurtköy’ün tam kalbinde yükseliyor. Flex’in çevresinde pek çok önemli tesis, ticari merkez ve ulaşım noktası bulunuyor. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, alışveriş merkezleri, uluslararası ve ulusal firmaların genel merkezleri, beş yıldızlı oteller, fuar ve kongre merkezleri, İstanbul Park yarış pisti, Teknopark, seçkin eğitim kampüsleri, TEM ve E-5 otoyolları, Pendik deniz otobüsü iskelesi, yat limanı ve inşa edilmekte olan metro ve raylı sistem.

Tüm bu merkezlere olan yakınlığı ile Kurtköy’ün tam kalbinde yer alan Dumankaya Flex’te zengin bir sosyal yaşam doğuyor. Çatıdaki yüzme havuzu, flexible roof ve executive lounge gibi özel birçok alanın bulunduğu Dumankaya Flex’te, lobi hizmetleri, fitness salonu, çocuk oyun alanı, alışveriş birimleri, kademeli yansıma havuzları, teras bahçeleri, yürüyüş ve koşu parkurları, açık ve kapalı otopark ile 24 saat güvenlik hizmetleri projenin diğer önemli sosyal donatı alanlarını oluşturuyor.

Milliyet

“Dumankaya iş ve ev yaşamını yeniden yorumluyor” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.