Dar Gelirlilere Konut İçin Arsa Desteği Verildi

Bütün süreçlerinin Rekabet Kurumu’nun kararına bağlı olduğunu belirten Aksu, elektrik dağıtım ihalelerinde halen 7 bölge için karar beklediklerini kaydetti.

Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu, portföylerinde yer alan gayrimenkullere ilişkin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile işbirlikleri planlayıp planlamadıklarına yönelik bir soru üzerine, özellikle dar gelirlilere yönelik konut ihtiyaçlarının karşılanması konusunda TOKİ ile işbirlikleri olduğunu söyledi.
Aksu, işbirliğinin ayrıntıları konusunda bilgi vermedi. Demiryolları konusunda ise rayların sahipliği ve raylar üzerindeki hizmetlerin ayrıştırılması ile hizmet noktasında özel sektörün de yer alabileceği bir model üzerine çalışıldığını aktardı.

Özelleştirme karşıtlarının ‘ülke değerleri yabancılara peşkeş çekiliyor’ eleştirilerinin yersiz olduğunu ifade eden Aksu, “Bir bakıyorsunuz ülke değerleri peşkeş çekildi deniyor. Bir de bakıyorsunuz ‘ihalelere yabancı ilgi göstermedi’ diye eleştiriliyoruz. Biz herkese eşit mesafede kalmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. Bütün süreçlerinin Rekabet Kurumu’nun kararına bağlı olduğunu belirten Aksu, elektrik dağıtım ihalelerinde halen 7 bölge için karar beklediklerini kaydetti.

Kaynak: Zaman