Dap Yapı, yeni projesini görücüye çıkardı

DAP YAPI’nın yeni projesi DAP ROYAL CENTER bugün düzenlenen basın toplantısıyla görücüye çıkartıldı. DAP YAPI’nın Maltepe’de hayata geçirdiği DAP ROYAL CENTER projesinde, daireler 308 bin TL’den başlayan fiyatlarla sahiplerini bekliyor.

DAP YAPI’nın yeni projesi DAP ROYAL CENTER, bugün Kuruçeşme Hotel Les Ottomans’ta düzenlenen basın toplantısıyla görücüye çıkartıldı. Kral ve kraliçenin taç takma töreni gibi bir mizansen yaratılarak basına sunulan proje, lüksü ve konforu Maltepe’ye taşımaya hazırlanıyor.

DAP ROYAL CENTER, değişik mimarisi ve üstün mühendislik çözümleriyle İstanbul’un orijinal binaları arasında yerini alacak. Maltepe’de hayata geçirilecek olan proje DAP YAPI’nın tarzını yansıtan su, yelken, sahil ve gökyüzü temalarıyla inşa ediliyor.

120 ve 140 metrelik iki kuleden oluşan projede, 27 ve 30 katlı kulelerin hemen yanında 13 katlı bir de iş merkezi bulunacak;  burası aynı zamanda şirketin genel müdürlük binası olarak da kullanılacak.

 
4000 m2’lik gölet
Tüm DAP projelerinde olduğu gibi yine “su” ile desteklenen konsept 4000 metrekarelik dev bir göletin içinde yükseliyor. İki blok arasının kayıkla gidilebildiği gölet, iskelesi, ahşap köprüsü, taşlar, çakıllar ve fıskiyelerin yanında etrafını çevreleyen bitkilerle doğal ve mimari unsurların bir araya geldiği bir yaşam alanı sunuyor.


Tüm daireler “su”ya bakıyor

DAP ROYAL CENTER’de daireler altıncı kattan itibaren denizi görüyor. Ancak hangi katta olursa olsun hepsi bir şekilde “su”ya bakıyor. Su konseptinin farklı tasarımlarla bir arada kullanıldığı projede daireler denize değilse gölete veya havuza bakacak şekilde konumlandırılmış. “Su”yun rahatlatan ve dinginleştiren etkisini yaşam alanlarına taşıyarak fonksiyonel hale getiren DAP RC, şehrin gürültüsünü suya saklıyor.

 
Tavan yüksekliği 3.5 metre
İnşaat maliyetini artıran bir faktör olmasına rağmen, konutun daha aydınlık ve ferah algılanmasını sağlayan yüksek tavan uygulaması projenin ayırt edici özelliklerinden biri.

Eski İstanbul evlerinde sık rastlanan ancak günümüzde lüks olarak nitelendirilen yüksek tavanlar insanların duygusal olarak huzurlu ve mutlu olmasına imkan sağlıyor. Pencerelerden giren optimum gün ışığı, şehir insanının kıstırılmış-kapanmış olma etkisini azaltıyor, ferahlık hissi veriyor. Dairelerin tavan yüksekliğini 3.5 metre olarak açıklayan DAP YAPI, metreküp hesaplarının lüks konutlar için belirleyici unsurlardan biri olduğunu ifade ediyor. Konut projelerinde yüzölçüm ile yetinilmeyip tavan yüksekliğini öne çıkaran bu trend, sektörde sınırlı sayıda şirket tarafından uygulanıyor.

 
20. katta golf
Anadolu yakasından Prens Adaları manzarasına hakim projelere DAP ROYAL CENTER da eklendi. Ancak bu kez manzaraya sadece bakmakla kalmayıp, 20. kattaki pistten bir golf vuruşu da yapabilirsiniz.

5000 metrekarelik alanın sosyal tesislere ayrıldığı projede açık ve kapalı yüzme havuzu, iki katlı kapalı otopark ve fitness center’ın yanı sıra mini bir golf pisti de bulunuyor. A Blok’un 20. katına konumlanan pist, ısınma niteliği taşıyan minimal ölçekte tasarlanmış olmakla birlikte golf dünyasının elit çizgisini DAP RC’de yaşayanların hayatına taşıyacak.

 
210 adet rezidans
Büyüklükleri 60 ila 260 metrekare arasında değişen 210 adet rezidans daire 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklindeki seçeneklerden oluşuyor.

Tüm rezidans hizmetlerinin eksiksiz uygulanacağı projede hayatı kolaylaştıracak çeşitli imkanlar lobiye adım atıldığı andan itibaren başlıyor. Resepsiyon, çağrı merkezi, 24 saat güvenlik, temizlik, bakım-onarım gibi konular uzman bir ekibin kontrolünde DAP RC bünyesinde hayata geçiriliyor.

 
Ulaşım avantajları
Maltepe, konum açısından çok avantajlı bir noktada bulunuyor. E5 ve TEM bağlantısı hem özel araç hem de toplu taşıma için güçlü ulaşım aksları yaratıyor. Kadıköy -Tuzla istikametinde, çift yönlü hafif raylı sistem güzergahı önemli bir ayrıcalık. Kısa sürede tamamlanması beklenen ve Kartal-Kadıköy arasını 15 dakikaya indirecek olan metrobüs hattı ile Marmaray projesi de bölgeye değer katacak. Kartal Marinası, Adliye Sarayı’nın yanı sıra çeşitli oteller ve sosyal alanlarla hareketlenen bölge önemli bir nüfus sirkülasyonunu barındıracak. Konut ve işyeri talebinin hızla artacağı ve yatırım açısından hayli avantajlı olacağı öngörülüyor.

Uygun ödeme seçenekleri
3500 TL-6500 TL/m2 fiyat aralığında satışa çıkacak olan daireler için banka kredisinin yanında DAP finans sistemiyle de esnek ödeme seçenekleri sunulacak.

Düzenlenen basın toplantısında dairelerin, 308 bin lira ila 1.326 bin lira arasında değişecek fiyatlarla satışa çıkartıldığı açıklandı.

Projenin inşasının 2 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Basın toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, proje için 150 trilyonluk bir harcama gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Yılmaz, projenin basın lansmanı gerçekleştirilmeden ve halka sunulmadan bile %25’inin satışının tamamlandığını sözlerine ekledi.

Ziya Yılmaz:
“İstanbul bir mücevher kutusuysa bizim projelerimiz bu kutunun en gözde mücevherleridir”

DAP YAPI, orijinal tasarımları olan binalara bir yenisini daha ekliyor. Anadolu yakasında sahil yolunda ilerlerken “yelkene benzeyen kuleler diye kime sorsanız bilir” diyen Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Maltepe’de yükselecek olan DAP ROYAL CENTER’ın kısa sürede ünlenerek şehrin en tanınan projelerinden biri olacağını söyledi. Projelendirme sürecinin dahi 2 yılı geçtiğini vurgulayan Yılmaz, “Fark yaratmak için kolay göze alınamayacak yöntemleri bile cesaretle benimseyerek hayata geçiriyoruz.” dedi.

Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Her katın, hatta her dairenin diğerinden farklı üretildiği projelerimizde sadece dış cephe değil iç mekanlar da tıpkı bir mücevher gibi işleniyor. Butik imalat denilen yorucu ve pahalı bir sürecin sonunda yaşayanların maksimum konfora sahip olacağı bir hayatı müjdeleyen projelerimiz seçkin alıcılarıyla buluşmakta zorlanmıyor. Çünkü onlara hiçbir şeyin standardını vermiyoruz. Lokasyonu, manzarası, görünümü, kalitesi ve en önemlisi artık rüştünü ispat etmiş DAP markasıyla, mücevher niteliğinde ayrıcalıklı bir dünya sunuyoruz.”

Milliyet