Country Life’da 145 bin dolar’a

Kemerburgaz Göktürk’ün en gözde caddesi, İstanbul Caddesi üzerinde hayata geçecek olan Country Life, 277adet konut, 29 adet ofis ve 50 adet dükkandan oluşuyor.

Göktürk’e mimarisi ve görselliği ayrı bir değer katan Country Life’daki Pg Art Space anlayışının yansımalarından biri olacak sergi, 22 Mayıs’a kadar devam edecek.

Country Life’ın, satış ofisinin sanatı öne çıkardığı bölümünde gerçekleştirilecek sergide; üç metrelik “Beyaz Balina” adlı heykel ve “Dilin Söyleyemedikleri” serisinden tuvaller ile bu mekana özel tasarlanan neon işi de sergilenecek. Country Life, Mayıs ayında ilk olarak Mithat Şen’in “İsimsiz Deriler” sergisine ev sahipliği yaptı.

Pg Art Gallery sanatçılarından Devabil Kara’nın uzun zamandır sanat dilini; iz, bellek, geçmiş ve geçmişin geleceği şekillendirmesi üzerinden oluşturuyor. Sanatçının “Dilin Söyleyemedikleri” sergisinin Valide-i Atik Külliyesi’nde başlayan, ardından Pg Art Gallery’de devam eden yolculuğu Pg Art Space’de sona eriyor.

Country Life Hakkında;

Keleşoğlu –Metal Yapı ortaklığı ile gerçekleştirilen proje; 356 bağımsız bölümden oluşuyor. Proje kapsamında, 277 adet residence ünitesi, 50 adet mağaza, 29 adet ofis, 2.000 m² büyüklüğünde spor ve sağlık merkezi, 750 m² üstü cam tonozlu kaplı fuaye, ana lobyy, yarı olimpik havuz ve etrafındaki rekreasyon alanlarıyla toplam iki dönüm iç bahçe projenin ortak alanlarıdır.

Projede, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, daireler bulunmakla birlikte, daire büyüklükleri 70 m² ile 220 m² arasında değişiyor. Çatı dubleksleri 2+1, 3+1 olarak planlanıyor. Mayıs 2012’de teslim edilecek projedeki daireler 145.000 $ ile 750.000 $ arasında satışa sunuluyor.

Tasarımında, Mimar Ömer Çamoğlu’nun imzasını taşıyan Country Life’ta, peyzajın kütlelerden fışkırması, malzemenin, rengin ve formun şiirselliği, tasarımı daha da üst seviyelere taşıyor.

Devabil Kara hakkında

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde öğretim üyesi olan sanatçı Washington’da Parish Gallery tarafından temsil edilmektedir. Pek çok bienal, trienal ve uluslar arası sanat organizasyonlarına katılmış olan sanatçı özgün baskı ve resim alanında ödüller almıştır. Sanatçının yurtiçi ve yurtdışında pek çok özel ve kurum koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır.

Kaynak : Hurriyetemlak.com