Çeliker İnşaat’dan Bağdat Caddesi’nde 5 yeni proje

35 yıldır Anadolu yakası için çalışan Çeliker, 30 civarında projeye imza attığı Bağdat Caddesi’nde beş yeni projeyi daha yapmayı gündemine aldı.
Bağdat Caddesi üzerinde yaklaşık 30 civarında proje gerçekleştiren Çeliker İnşaat, 1975’ten bu yana sektörde faaliyet gösteriyor. Anadolu yakasında üst gelir seviyesine hitap eden firma, önümüzdeki günlerde yine aynı bölgede beş yeni projeye daha imza atmaya hazırlanıyor.

Tasarladıkları beş yeni proje de lüks konutlar, mağaza ve işyerlerinin olacağını belirten Çeliker İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Çelik, projede daha öncekilerde olduğu gibi güven verici yaşam alanlarının öne çıkacağını söyledi. Çelik, “Özellikle son 20 yılda Bağdat Caddesi üzerinde 30 civarında projeye imza attık. Yeni projeler, bölgedeki konumumuzu daha da ileriye taşıyacak. Bu arada Erenköy sahilinde, arsa sahibinin Galatasaray’ın eski başkanlarından Alp Yalman olduğu Yalman Center projesini de yeni tamamladık” diye konuştu.

Suadiye’de üç proje var Şu anda üzerinde üzerinde çalışmaya devam ettikleri projeler hakkında bilgi veren Hamza Çelik, Suadiye’de üç projede satışlara devam ettiklerini kaydetti. Bu projelerden Yalman Center’ın tamamının cafe ve restoranlardan oluşacağını ifade eden Çelik, metrekare fiyatı 5 bin dolar olan yapının satış ve kiralamaya sunulduğunu açıkladı. Yine aynı bölgede yapımı tamamlanan Deniz Blokları projesinde ise metrekaresi 4 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışların devam ettiğini dile getiren Çelik, projenin iki blok ve 17 konuttan oluştuğunu söyledi. Bu arada firmanın Suadiye’de devam etmekte olan son butik projesi ise Özgüven Apartmanı. Bu projede dokuz katlı tek blokta 18 konut bulunuyor. ‘Kırk yıllık binalar büyük risk taşıyor’ Bağdat Caddesi’nde binalarını yenilemek isteyenlere çözüm ortağı olduklarına dikkat çeken Hamza Çelik, bu arada İstanbul’daki eski yapılara ve yarattığı riske dikkat çekti. Çelik, şöyle konuştu:

“Projeler içinde lüks konutlar, işyeri ve mağazalar olacak” dedi. Çelik sözlerini şöyle tamamladı, “1. derece deprem bölgesi olan kentimizin olası depreme karşı daha hazırlıklı olabilmesi için İstanbul Belediyesi’nin İmar Mevzuatı’nı ivedilikle değiştirip uygulamasını bekliyoruz. Şu andaki mevcut yapıların çoğu 40. yılını doldurmuş ve eski yönetmenliklere göre yapılmış riskli binalar.

İletişim

Adres: Bağdat Caddesi Esen Apartmanı No:351 Kat:3 Daire :10 Erenköy – Kadıköy/İstanbul
Tel: 0 216 302 42 23
Fax: 0 216 467 11 01
Email: [email protected]
Web: www.celikerinsaat.com.tr

Milliyet