Canan Rezidans’ta yaşam başladı

Ataşehir’e komşu olan 269 daireli Canan Rezidans’ta yaşam başladı. Büyük kısmı alıcısıyla buluşan proje Adalar manzarası kadar lüks aktiviteleri aidatsız olarak sunmasıyla da dikkat çekiyor.

Yeni finans merkezi olarak nitelendirilen Ataşehir’e yakın bir lokasyonda yükselen Canan Yapı’nın 60 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirdiği Canan Residence’ta yaşam başladı.
Üç blokta 269 daireden oluşan Canan Residence’ta 1+1 konutlardan 4+1’e kadar sekiz ayrı tip daire bulunuyor. Projedeki özelliklerden biri de her blok üstünde bir de penthouse dairenin olması. Daireler 13. kattan itibaren İstanbul manzarasının yanı sıra Adalar, Marmara Denizi ve Çamlıca’yı da görüyor.

Projeyi Anadolu yakasının en sağlam kaya zeminine sahip bölgesinde inşa edildiğini İTÜ İnşaat Fakültesi’ne onaylatan Canan Yapı, proje üzerindeki çalışmalarına 2005 yılından beri devam ediyordu.

Sosyal imkânlar aidatsız
Mimar Tanju Özelgin’in imzalı projenin bir diğer özelliği de ev sahibi olan isimlerin spa merkezi, fitness, kapalı basketbol salonu, squash ve tenis kortları gibi aktivitasyonlardan üyelik aidatı ödemeden kullanma imkanına sahip olması.

‘Ölçek değil, nitelik’
Türkiye’de nitelikle konut inşasının 2000’li yıllarla birlikte hareketlendiğini belirten Canan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Necati Akyazıcı, sanayici bir aileden gelmiş olmalarına rağmen, sektördeki bu hareketlilik doğrultusunda kendilerinin de inşaata yönelerek Canan Rezidans’ı gerçekleştirdiklerini kaydetti. 2005 sonrasında arsa topladıkları Ümraniye Şerifali’de 12 bin 600 metrekare yüzölçümü üzerine Canan Residence’ın inşasına başladıklarını anlatan Akyazıcı, “Biz sektöre uzun vadeli bakıyoruz. Kalite ve nitelikte fark yaratan projeler geliştirmeyi ve ileriki zamanlarda da kalıcı olmayı istiyoruz. Projemizde ölçekten ziyade niteliğe önem verdik. Geldiğimiz noktada gerçekten Canan Residence lüks konut anlayışında çıtayı yükseltti” diye konuştu.

‘Lüks, artık standart’
Rekabetin tüketiciye yaradığının altını çizen Akyazıcı, beklentinin yükseldiğini ve geçmişte lüks olarak nitelendirilen birçok özelliğin artık orta seviyedeki projelerde de standartlaştığını dile getirdi. Türkiye’nin yeni tanıştığı çevre dostu, enerji tasarrufu, ses, ısı ve su izolasyonu gibi konuların artık gündem maddesi olduğuna değinen Özyazıcı, şöyle konuştu:

“Biz geleceğin ihtiyaçlarına cevap veren, Batı standardında izolasyon yapan, dış cephesi 50 yıl hiç bakım yapılmasa da ihtiyaca cevap verebilen nitelikte bir bina inşa ettik. Sosyal alanlar ‘göstermelik ve yasak savma’ babından değil, pek çok beş yıldızlı otelin GYM salonu ve havuzundan daha iyi oldu. Toplamda sosyal alanlarda İstanbul’da en iyiler arasında olduğumuzu iddia edebilirim. Biz bu konforu konut sahiplerinin hizmetine sunduk” diye konuştu.

Yeni projelere doğru
İnşaattaki hedeflerini ilk projede gerçekleştirdiklerini vurgulayan Akyazıcı, “Kriz döneminde fark yaratan bir projeyi ortaya koymak kolay değil. Kalitemiz bizi geri dönüşü olmayan bir yola soktu. Artık farklı projelerde yer alacağız” dedi.

Canan Residence Fiyat Listesi

Daire Tipi
(m2)
 
Daire Fiyatı* (TL)
Minimum Maksimum
 
1+1
68 – 76
 
270.000
375.000
2+1 110 – 127 – 135   420.000 660.000
3+1 183   630.000 850.000
4+1 195 – 203   800.000 900.000