Büyükada’da Tarihi Dokuyu Yaşayın

1. Terrace Lido projesi kaç metrekare arazi üzerinde ve kaç blok ve daireden oluşuyor?
Terracce Lido yaklaşık 3  dönüm arazi üzerinde inşa ediliyor . Tüm proje tek blok halinde inşa ediliyor. Toplam 30 adet dairenin tamamı deniz manzaralı ve muhteşem İstanbul silüetine hakim olarak tasarlandı. Bu arsayı satın alırken zaten ruhsatlı olması sebebi ile ne yapılacağı belliydi. Biz de elimizdeki şartlar doğrultusunda adaya ve ada insanına hak ettiği niteliklerde bir proje sunmayı hayal ettik. Ayrıca adalı olmak isteyip de bugüne kadar beklentilerini karşılayan nitelikte, kendisini adalı yapacak, bir konut bulamayanlara da hitap edecek bir fırsat sunmak istedik. Terrace Lido’nun çok özel ‘’limited edition’’ bir proje olacağına inanıyoruz.

2. Dairelerin çeşitlerini ve özelliklerini belirtir misiniz? Kaç metrekare, kaç oda vs.
Terrace Lido, metrekareleri 89 ile 130 arasında değişen Celine, Nicole, Juliette, Claire, Sophie, Charlotte ve Isabelle olarak adlandırılan yedi ayrı tipte daireden oluşuyor. Tamamı deniz manzaralı olan daireler, 1+1 ve 2+1 olarak planlandı.

Günümüzde kartpostalların arka planlarını süsleyen, eski fotoğrafları antika değeri gören, tarihi Lido Hotel’in yerinde yapımına başlanan Terrace Lido, siyah-beyaz fotoğraflarda kalan “Lido” ruhunu, renklendirerek, bugüne taşıyacak.

Art Deco Mimari anlayışıyla inşa edilen Terrace Lido, beyaz panjurları, turkuaz tenteleri ve Büükada’nın doğal dokusuna uygun bahçesi ile eski tatları günümüze ulaştırması hayal edildi ve tüm çalışmalar bu konsepte göre planlandı.

Terrace Lido da, havuz, güneşlenme terası, fitness center, saunası, bahçesi, sakinlerine özel teknesi, bisiklet parkı ile ada nın tüm gerekliliklerini yerine getirebilecek özellikleri de proje ye dahil ettik.

Terrace Lido mimari proje müellifi Sn.Süha Eyisoylu imzası ve Sn.Dârâ Kırmızıtoprak’ın sanatsal dokunuşlarıyla hem yeni sahiplerine hem de ada nın silüetine ada lı lara ilham verecek bir dokuya sahip olacak şekilde inşa ediliyor.

3.Projenin lokasyonunu anlatır mısınız?
Terrace Lido, kültür varlığımız Prens Adaları’nın en büyüğü olan, Megale, Prinkipos, Demonissia, Prinkepo… ya da bugünkü adıyla; Büyükada’da yer alıyor.

Katolik ve  Ortodoks Kiliseleri, Camiler, Sinagoglar… Burada hepsi yanyana, hepsi içiçe… İbadetini yaptıktan sonra, mabedi ne olursa olsun, aynı restoranda, aynı kafede buluşan onlarca farklı kültürün harmanlandığı Ada halkına “Büyükada”yı sorduğunuzda alacağınız yanıt ortak: huzur… gelir.

Bir Mesnevi hikayesinden çıkmışcasına, farklı dinlerin ve milletlerden insanlarının, günümüzde, bu ölçekte bir yerleşim yerinde, sorunsuz bir şekilde yaşadığı nadir yerlerden birisidir Büyükada.

Büyükada şehirden bir o kadar uzak, bir o kadar da yakın. Ayağınız adaya değdiğinde sanki ruhunuzun, bedeninizin ebedi dinlenme yerine gelmiş gibi bir huzur ve zamansızlık kaplıyor içinizi. Oysa şehir gözünüzün ucunda, burnunuzun dibinde. Büyükada vapurla Bostancı’ya 35 dakika, Kabataş’a 45 dk mesafede. Deniz taksi ile bu mesafeler 10 ile 20 dakikaya iniyor.

Ayrıca Terrace Lido’nun, sakinlerine sunduğu özel tekne, adayı, İstanbul’a hiç olmadığı kadar yaklaştırıyor. Özel kaptanı ile Lido Tekne, sakinlerinin her daim hizmetinde olacak.

 
4.    Projeye ne zaman başladınız ve ne zaman bitireceksiniz?
Terrace Lido projesine 01 Ekim 2010 tarihinde başlandı, 2011 yılı bitmeden teslimleri yapmayı planladık.

5.    Projedeki fiyatları belirtir misiniz?
Terrace Lido’daki dairelerin metrekare fiyatları 5000 dolar civarında.

6.Satışlarınızda bankalarla kredi anlaşmanız ya da kendi özel kampanyanız var mı? Ayrıntıları neler?

Bankalarla anlaşmalarımız diğer projelerimizde olduğu gibi Terrace Lİdo için de aynen geçerli. Bu bağlamda ‘’kişiye özel’’ farklı ödeme planları oluşturabiliyoruz.

7.Projedeki yaşam alanlarını belirterek, sosyal, sportif vs. yapılar-faaliyetler hakkında bilgi aktarır mısınız?
Açık yüzme havuzu ve güneşlenme terası, fitness center, sauna, buhar odası, otomatik bahçe sulama sistemi, peyzaj alanları ve bahçe aydınlatmaları projeye uygun olarak tasarlandı. Terrace Lido, 6 yıldızlı otel concierge hizmeti, dopdolu gündem ve programlarıyla, 12 ayı yazlık haline getiren, hem kullanılan hem kullandırılan, neşe, heyecan, geridönüş içeren, vizyonuyla, duruşuyla tam bir Adalı, tüm kış rehabilitasyon hizmetiyle tam bir şehirli bir proje olarak tasarlandı.

Burada yaşayacak şanslı misafirlerimizin ada hayatını alıştıkları tüm konforla , ve hatta biraz üstünde bir hizmetle karşılamak üzere tüm çalışmalarımız hızla devam ediyor.

8. Projedeki bina özelliklerini belirtir misiniz? (Asansör, jeneratör, otopark, dış cephe yalıtımı özellikleri vs.)
Projenin yapı taşıyıcı sistemi; betonarme perde ve kolon, temel sistemi radye jeneral temeldir. Blok dış cepheleri, mimari projesindeki detaylar doğrultusunda ısı yalıtımlı dış cephe kaplama malzemeleri ile imal edilmekte. Dış cephede; mimari projesine uygun renk ve dokuda ısı yalıtımlı alüminyum doğrama sistemleri ile konfor ısıcam kullanılmakta. Projede ayrıca yine mimari projesine uygun renk ve dokuda panjurlar ve güneş kırıcılar ( Gölgelik sistemi -salonlarda motorlu, diğer doğramalarda mekanik) kullanılmakta.

Merkezi jeneratör ile projesine göre ortak alanlar ve asansörler kesintisiz çalışacak. Sistem elektrik kesintisi olduğu durumlarda otomatik olarak devreye girecek.  

Rezidans katlarına hizmet edecek 2 adet Otis, Mitsubishi veya muadili marka asansör kullanılıyor.

Adalarda motorlu özel araçlara izin verilmediğinden otopark kullanılmamakta. Onun yerine bisiklet park alanları dahil edildi.

Site çevresinde ve girişinde, genel sirkülasyon alanlarında kapalı devre güvenlik kontrol TV sistemi (CCTV), site güvenliği ile irtibatlı interkom, kat koridorlarında acil anons ve yangın ikaz sistemi, siteye alt ve üst olmak üzere güvenlik kontrollü iki yaya girişi ve bisiklet parkı mevcut.

Tüm tesis genelinde yangın algılama ve acil anons sistemi kuruluyor. Sistemde her dairede mutfak ve antreye duman dedektörleri konuluyor. Ayrıca her kat holünde yangın ihbar butonu, ihtiyaca göre katlara yangın dolabı tesis edilecek. Mekanik/Elektrik şaftlarında yangın önleyici pasif yangın bariyeri uygulanacak. Yangın hidrofor dairesi ve yangın su deposu tesis edilecek.

 Site genelinde, ısıtma ve soğutma  VRV sistemi ile her daire için ayrı olarak sağlanıyor

Tüm kablolama, priz ve anahtarlar TSE standartlarına göre tesis ediliyor.

9. Projedeki konut özelliklerini belirtir misiniz? (Isınma, TV-uydu, ankastre mutfak eşyası, intercom, ebeveyn banyosu, laminant parke, çelik kapı özellikleri vs.)

Projenin içmimari tasarımları Sn. Dara Kırmızıtoprak tarafından gerçekleştiriliyor. İki farklı tip konsept anlayışı geliştirdik. Bir tanesi Navy diye tabir ettiğimiz daha spor diğeri ise Parizien dediğimiz biraz daha ağır bir tarz olarak düşünüldü. Bu tercihleri daire sahiplerinin isteklerine göre yapıyoruz . Her iki tipte de lamine parke, çok özel projeye göre tasarlanmış markalı mutfaklar, banyolarda Duravit veya muadili vitrifiyeler ve özel tasarım banyo dolaplama sistemleri kullanılacak. Tüm doğramalar yine özel tasarım lake ve ahşap ile imal edilecek.

Ayrıca proje için özel tasarlanmış ebeveyn yatak odası dolapları, projesine göre ilgili tiplerde vestiyer dolapları tasarlanıyor.

9.Projenin inşaat teknikleri hakkında bilgi verir misiniz? Projenin depreme dayanım, yalıtım vs bilgileri neler?

İstanbul teknik  Üniversite ile işbirliği yaptık. Zemin projeleri  ilk günden beri Dç.Dr. Tuğrul Özkan tarafından denetlenmekte  ve tüm onaylar üniversite tarafından verilmektedir.

Tüm yapının  statik,betonarme, çelik proje ve uygulamaları T.C. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı 06/03/2007 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 26454 sayılı deprem yönetmeliği ve ülkemizde yürürlükte olan TSE şartnameleri esas alınarak  yapılmaktadır.  Yapı taşıyıcı sistemi; betonarme perde ve kolon, temel sistemi radye jeneral temeldir.

10.Eklemek istedikleriniz.
Terrace Lido, hem lokasyonu, hem dokusu, hem mirası, hem de konseptiyle çok özel bir projedir. Burada daire sahibi olacak sınırlı sayıda şanslı insanı çok özel günlerin beklediğine inanıyorum.

Detaylı bilgi almak için:
Telefon numarası: 0.216.382 8686
email: [email protected]