Bulgaristan’a Regnum GYO imzası

Gayrimenkul sektöründe, uluslararası alanda geliştirdiği nitelikli projeler ve yüksek kalite anlayışıyla tanınan Regnum, Bulgaristan’da 2009 yılında tamamladığı ilk projesinin bir parçası olan 250 yatak kapasiteli otelini açtı.

Toplam 16 milyon Euro yatırım bedeline sahip Crystal Apartments Projesi, Bansko şehrinde inşa edildi. Proje kapsamında hayata geçirilen otel ise Regnum Apart Hotel ismini taşıyacak.

Regnum Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk’ün ev sahipliğinde gerçekleşen açılışta, konuşma yapan Ufuk Öztürk, Öztürk Gurubu’nun çok önemli bir parçası olan Regnum’un, Bulgaristan’da bu denli başarılı konumlandığını görmekten çok memnun olduğunu söyledi. Türkiye ve Bulgaristan arasındaki ticaret dinamizminin her geçen gün arttığını gözlemlediğini belirten Öztürk, Bulgar turizm pazarına atılan bu adımın Öztürk Gurup için son derece başarılı bir adım olduğunu belirtti.

250 yatak kapasiteli Regnum Apart Hotel, Bansko merkeze ve kayak pistlerine çok yakın konumda bulunuyor. Tam donanımlı bir spa, sauna, buhar odası, jakuzi, fitness center, yüzme havuzu ve dünya lezzetlerinin sunulduğu bir restorantı bulunan Regnum Apart Hotel’de, öncelikli olarak müşterilere her türlü hizmet ve konforu en iyisini sunmak hedeflenmiş. Dağ manzaralı özel teraslara sahip odalar, Pirin Dağı’nın eşsiz manzarası ile tatilini geçiren konuklarına unutulmaz anlar yaşatıyor.

Bansko Hakkında

Bulgaristan’ın güneybatısında yer alan Bansko, kışın kayak, yaz ve bahar aylarında ise dağ yürüyüşü ve kaplıca turizmi için ideal bir kasaba. Kendine özgü mimarisi, büyüleyici atmosferi, geleneksel barları ile birlikte günümüz teknolojisinin harmanlandığı Bansko, her yaş ve her kesime uygun farklı alternatifleri de beraberinde sunuyor. İstanbul’dan yaklaşık 50 dakika süren Sofya uçak yolculuğu sonrasında yaklaşık iki saatlik kara yolculuğu ile ulaşılan Bansko’da, yerel yemeklerin tadılabileceği çok sayıda bar ve restoran mevcut. Kayak yapmanın haricinde farklı beğenilere de hitap eden Bansko, her yıl Ağustos ayında Uluslararası Caz Festivali’ne de ev sahipliği yapıyor. Golf turizmi açısından da gelecek vadeden bölgede bir de profesyonel golf sahası bulunmakta.

Bansko Kayak Merkezi – Dünya kalitesinde tesis

Dünyanın önde gelen kayak merkezleri sıralamasında hızla yükselen Bansko, toplamda 70 kilometrelik piste, 26 kilometrelik lift ağına sahip. Aralık ayından Nisan ayına kadar beş ay kayak yapma imkânı sunan Bansko, Alp disiplini için bölgedeki en iyi pist olma özelliğini de taşıyor.

Avrupalı kayakçıların yeni favorisi olan Bansko Kayak Merkezi’nde 990 ile 2600 metre arasında her zorluk derecesinde pist var. Bansko’da 6 mavi, 5 kırmızı ve 2 siyah pist olmak üzere toplam 13 pist bulunuyor. Siyah pistlerden bir tanesi emekli dünya şampiyonu İtalyan kayakçı Alberto Tomba’dan ismini alan Tomba Pisti. 2600 metre yüksekliğindeki bu pist bile kendi başına dünyanın birçok ülkesinden kayakçıları Bansko’ya çekmeye yetiyor.
İstanbul’a sadece 550 kilometre uzaklıkta bulunan Bansko Kayak Merkezi, geçtiğimiz yıllarda yapılan 40 milyon Euro’dan fazla yatırım ile mükemmel bir kayak altyapısına kavuştu. Avrupa’nın en iyi pistlerinden biri olarak adı geçen Bansko önemli kayak etkinliklerine de ev sahipliği yapmakta. 2010 yılında; 18-19 Ocak’ta Ulusal Turnuva, 22 – 23 Ocak’ta Avrupa Erkekler Kayak Şampiyonası; 24 – 25 Ocak’ta Gençlik Şampiyonası, 10 – 11 Nisan’da ise Ulusal Şampiyonası düzenlendi. Ayrıca 28 Şubat – 1 Mart 2009 tarihleri arasında yapılan Dünya Bayanlar Kayak Şampiyonası da Bansko’da gerçekleştirildi.

REGNUM HAKKINDA:

Türkiye merkezli bir şirket olan Regnum’un, Londra ve Sofya ofisleri aracılığıyla, İngiltere ve Bulgaristan’da da önemli gayrimenkul yatırımları bulunmakta.
İstanbul’da 43 daireden oluşan Sky Residence ve 722 konutluk Elitkent projelerini; Bodrum’da 195 evden oluşan Bargylia projesini tamamlayan Regnum, İstanbul’da 1.285 konutluk Astrum Towers projesini de Mayıs 2009’da sahiplerine teslim etti. Regnum, Avrupa’nın “En İyi Golf Destinasyonu” seçilen Antalya – Belek bölgesinde, golf profesyonellerinin yorumlarına göre Türkiye’nin en iyi golf sahasını da 2008 yılı içinde misafirlerinin hizmetine açtı.

Bodrum’un merkezinde, muhteşem bir manzaraya sahip yeni projesinin inşaatını da tamamlayan şirket, İstanbul’un yeni Landmark’ı olacak projesinin yapımına ise yakın zamanda başlayacak.
Regnum İngiltere, Bulgaristan’daki ve Türkiye’deki projelerin tüm dünyadaki satış organizasyonlarını yürütmektedir. Londra’da butik bir projeyi tamamlayıp sahiplerine teslim eden Regnum, Tower Bridge bölgesindeki projesinin inşaatına da bu yılın sonunda sahiplerine teslim etmeyi planlıyor.

Proje yönetimi için Sofya’da kurulan Regnum – Bulgaristan ise, tamamlanan 227 konutluk Crystal Apartments projesinin haricinde, konut, ofis ve alışveriş merkezi projeleriyle de ülkenin en büyük gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olmayı hedeflemektedir.

Milliyet