“Birinci olsalardı 4+1 olacaktı”

Basketbol Milli takımının oldukça büyük bir başarı göstererek ABD’nin ardından dünya ikincisi olması kesenin ağzını da açtırdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan milliler finale yükselince milli takım sporcularına 1.5 milyon dolar prim vereceğini açıklamıştı. Başbakan’ın bu adımından sonra işadamları da hediye yarışına girdi.

Basketbolculara jest yapan işadamlarından biri de Ağaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu oldu. Ali Ağaoğlu basketçilere finale çıkmaları durumunda birer daire sözü verdi ve sözünü de tuttu.

Ali Ağaoğlu’nun sözünü ettiği daireler Ağaoğlu’nun son projesinde. Başakşehir-Ayazma’da Atatürk Olimpiyat Stadına komşu olarak inşa edilen My World Europe projesinden basketbol milli takım oyuncularına ve teknik kadroya toplam 15 daire tahsis edildi. Ali Ağaoğlu dairelerle ilgili şu detayları veriyor:

“DEĞERLERİ 400 BİN LİRA”

“Proje Olimpiyat stadına çok yakın. Burasının sporcuların ruhuna da uygun olacağını düşündük. Toplam 3 bin 100 konutluk bir proje. Buradan 15 tane 3+1 daire ayırdık. Daireler 170 metrekare ve piyasa değerleri 400 bin lira. İkinci oldukları için 3+1 daire verdik, birinci olsalardı 4+1 daire verecektik. Projede inşaat başladı ve 2 yıl içinde daireleri sahiplerine teslim etmiş olacağız.”

İŞTE O PROJENİN ÖZELLİKLERİ:

Ağaoğlu’nun Ayazma’daki projesi My World Europe henüz satışa çıkmadı. 15 Eylül’de ilk lansmanı yapılacak, 23 Eylül’de de satışa çıkacak.

My World Europe, Başakşehir-Ayazma’da Atatürk Olimpiyat Stadı’na komşu yaklaşık 200 dönümlük bir arazi üzerinde kuruluyor. Proje Pool Residence, Arena Residence ve Golf Residence olmak üzere 3 bölümde yer alan 17 blokta toplam 3080 konut ve 20 ikiz villadan oluşuyor.

Pool Residence, tam 130m. uzunluğunda dev bir yüzme havuzunun her iki yanında konumlandırılmış 6 adet bloktan oluşurken, Arena Residence projenin merkezinde dekoratif bir açık havuz etrafında sıralanmış mağazalardan oluşan bir açık hava alış veriş merkezini saran karşılıklı 2 yapıdan oluşuyor. Üçüncü bölüme adına veren golf klübü ve kısa tur pist ise Golf Residence’ın 5 bloğuna komşu olacak şekilde konumlandırıldı.

My World Europe projesi içerisinde bulunan doğalgaz çevrim santrali ile sitenin elektrik enerjisi ihtiyacının tamamı karşılanacak. Kojenerasyon sistemi ile doğalgaz santralinin atığından da sitenin ısınma ihtiyacı karşılanacak. My World Europe, böylece dünya standartlarında ısı yalıtım teknolojisiyle minimum enerji tüketecek şekilde tasarlanan binalar, maksimum verimlilik ve minimum atık ile şu ana kadar geliştirilen çevreye en duyarlı proje ünvanını kazanıyor.

Sabah