Başakşehir’in gözbebeği Olimpa AVM açıldı

Fuzul Yapı’nın 45 miyon dolar yatırım ile İstanbul Başakşehir’de hayata geçirdiği Olimpa Alışveriş Merkezi açıldı. Bölgenin ilk AVM’si olan Olimpa, bin 500 kişiye iş yaratacak.

45 milyon dolar yatırımla İstanbul Başakşehir’de Fuzul Yapı tarafından hayata geçirilen Olimpa Alışveriş Merkezi açıldı. 10 bin metrekare arsa üzerine kurulu 40 bin metrekare kapalı alana sahip Olimpa AVM’de 68 adet mağaza bulunuyor. Olimpa, sahip olduğu mağaza karması ile de giyimden teknolojiye, hediyelik eşyadan eğlenceye, yiyecekten spora bölgenin A’dan Z’ye ihtiyaçlarını karşılıyor.

Başakşehirlilere bölge dışına çıkmadan alışveriş ihtiyaçlarını karşılama imkanı sağlayan alışveriş merkezi, bölgesel alışveriş merkezi olma özelliğiyle trafiğe girmeden alışveriş alternatifleri sunuyor.

Bin 500 kişiye istihdam sağlıyor
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, altı katlı olan Olimpa AVM’de 68 adet mağaza bulunduğunu belirterek, Olimpa’nın tedarikçileriyle birlikte bin 500 kişilik bir istihdam sağladığını kaydetti. Alışveriş merkezinde iki kat kapalı otoparkın da bulunduğunu dile getiren Akbal, kapalı otoparkın 14 bin metrekare açık otoparkın ise 6 bin metrekare büyüklüğe sahip olduğunu söyledi.

Trafik ve park sorunu yok
Olimpa AVM Genel Müdürü Muzaffer Canatan ise ziyaretçilerin trafik sorunundan kurtulacaklarını kaydetti. Projenin 400 araç kapasiteli kapalı ve 250 araç kapasiteli açık otoparkları ile park sorununu da ortadan kaldıracağına işaret eden Canatan, “Olimpa, Başakşehir’e ayrı bir renk katacak. Dışarıdan bakıldığında modern bir spor kompleksini andıran Olimpa; görsel estetiği, kullanılan teknolojisi ve modern mimari tasarımı ile alışılagelmiş AVM konseptine farklı bir boyut kazandırıyor” dedi.

‘Müşterinin ayağına getirdik’
Olimpa’nın bölgenin alışveriş ve eğlence ihtiyacını karşılamak ve ilçenin modern yüzüne katkı sağlamak amacıyla tasarlandığını dile getiren Canatan, sözlerine şöyle devam etti: Olimpa AVM, Türkiye’nin ilk “Bölgesel Alışveriş Merkezi” olma özelliğini taşıyor. Bu özelliğiyle Olimpa AVM’yi bölge halkının ayağına kadar getirip konuklarına huzurlu, güvenli, eğlenceli bir alışveriş ve yaşam merkezi sunuyor. Proje, konuklara alışverişlerini eğlenerek ve güvenle yapabilecekleri konforlu bir ortam hazırlıyor.

Sabah