Bahçeleri balkonlara taşıyan konut zamanı

Konut sektöründe bahçeli balkon konseptiyle dikkat çeken Önay Grup, ikinci projesinde sosyal tesisleri ve havuzu 16’ncı kata taşıdı.

Konutta bahçeli balkon trendini ikinci projelerinde de uygulamak üzere harekete geçtiklerini dile getiren Önay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş, yeşilin kendileri için vazgeçilmez oluğunu söyledi. Akdaş, bu proje ile İstanbul’un her yerinin beton olduğunu söyleyenlere, Önay Garden Residence’de ahşap kullanımının ağırlıkla kullanıldığını söyledi. Doğallığın önde olduğuna vurgu yapan Akdaş, “Projede kat balkonlarına ve ahşap malzeme kullanmaya ağırlık verdik. Dışarıdan görenler orada bir yaşama merkezi olduğunu hissedecek. Bahçeli balkonlarda huzur bulacak” dedi.

‘Çekici olsun’
Projede psikolojik bir çekiciliğin olmasını ve insanlara huzur vermesini istediklerini belirten Akdaş, “Bu anlayışla sosyal tesisleri terasa yaptık. 16. katta havuza girilecek. Bodrumlara inerek televizyon karşısında spor yapmak yerine insanların manzara seyrederek aktivitelere katılmasını tercih ettik. Kısacası Önay Garden Residence’de insanların yaşamasını, huzur bulmasını ve gelecektede aynı kanaatte olmalarını istedik” şeklinde konuştu.

Beş yıl önce Önay Garden’in mimari çalışmasını yürüten Ömer Bulut, Nüvit Karagözü, Ahmet Demezoğlu ve Yunus Akdaş’ın Türkiye’de ortaklık kültürünü geliştirmek amacıyla bir araya gelerek kurduğu Önay Grup, 2005 yılında ortak projelere başladı. İlk projeleri olan Esenbahçe Konutları’nın temelini 2006 yılında atan grup, 2009 yılında projeyi tamamlayıp sahiplerine teslim ettikten sonra Mayıs 2010 tarihinde Beylikdüzü’nde 3 bin 700 metrekare üzerinde 42 bin 500 metrekare kullanım alanlı Önay Garden Residence’ın temelini attı.

İnşaat sektöründe çeyrek yüzyıllık tecrübeye sahip olan 4 inşaatçı firmanın bir araya gelerek Önay Grup’u kurduğunu dile getiren Akdaş, İstoç ’un üçte birinin inşası, Tercüman Evleri, birçok iş merkezleri ve İsthanbul Evleri gibi projelerin yapımına kendi gruplarından katkı olduğunu ifade etti. Şu anda tüm enerjilerini aktardıkları Önay Garden Residence projesinin 2030’lu yıllarda dahi konut sahibi olanları mutlu edecek bir proje olmasını hedeflediklerini söyleyen Akdaş, “Önümüzdeki dönemde Önay Garden bölgenin imajını temsil edecek. Projenin konut sektöründe 2030 yılında dahi tercih edilen bir konseptte olmasını istedik ve farklılığın peşine düştük. Öyle ki, girişte yer alan lobi 400 metrekare büyüklüğü ile otelleri bile kıskandıracak büyüklükte. Buradan terasa kadar insanların yaşamak isteyecekleri bir proje inşa ediyoruz” diye konuştu.

Projenin yer aldığı lokasyonun ana ulaşım akslarına yakın olduğunu belirten Akdaş, “Önay Garden’da yaşam başladığında metrobüse servis hattı kuracağız” dedi.

Peşin ödemelere yüzde 17 indirim
Yerine getiremeyecekleri sözler vermediklerini anlatan Akdaş, “Öz sermaye ile çalışıyoruz. Faizlerin düşük olduğu bu dönemde müşterilerin kendi belirledikleri şartlarda konut satıyoruz. Tamamı peşin ödemelerin yüzde 17’sine indirim yapıyoruz. Bunun dışında da peşinatların yüzde 15’i indirim kapsamında. Ödeme gücüne göre konut satışı yapılıyor” dedi.

Bina aidatı ilk yıl 100 tl olacak
Asistan ve rezidans hizmetlerinin iyi işleyecek bir sistemde olacağını belirten Akdaş, “İlk iki yıl grup olarak projeyi biz yöneteceğimizi taahhüt ediyoruz. Bu sürede aylık aidatlar ilk yıl 100 TL, ikinci yıl 120 TL olacak. Havuz için 20 TL gibi küçük bir rakam belirledik. Daha sonrada işi profesyonel site yönetimlerine bırakacağız” şeklinde konuştu.

Milliyet

“Bahçeleri balkonlara taşıyan konut zamanı” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.