Avrupa PY, Solarkent’le çalışmaya başladı

İnşaat sektöründeki markalı projelere danışmanlık hizmeti veren Avrupa PY, Solarkent ile çalışmaya başladı. Aydınlı Grup’un inşaat sektöründeki ilk projesi olan Solarkent’e sundukları danışmanlık hizmetinin reorganizasyon çalışmalarını içerdiğini söyleyen Avrupa PY Yönetim Kurulu Başkanı Ediz Giray, Haziran ayı itibariyle kurumla çalışmaya başladıklarını açıkladı. Bu projede ilk adım olarak projenin tamamını tüm yönleriyle masaya yatırdıklarını, artılarını eksilerini çıkarttıklarını ve satışın arttırılmasına yönelik yeni stratejiler belirlediklerini ifade eden Giray, bu strateji doğrultusunda başlatılan çalışmalarla sorun olarak tanımlanabilecek her şeyi ortadan kaldırıp, yeni satış teknikleri oluşturarak Aydınlı Grup’a sunduklarını kaydetti. Reorganizasyon faaliyetlerinin konut sektörü satışlarının en düşük gerçekleştiği yaz ayları ve Ramazan ayına denk gelmesine rağmen başarılı sonuçlar aldıklarını vurgulayan Giray, projenin konut alıcılarına sunduğu avantajları şöyle sıraladı:
Bu kampanyayla Solarkent’ten konut alanlar, evlerinin tapusuna sıfır peşinatla kavuşacak. Ev sahipleri yüzde 25 peşinatı ve ilk taksiti evlerine taşındıktan sonra yani Mayıs 2011’de ödeyecek. Yani ‘önce taşın, sonra öde, hem de faizsiz öde’ diyoruz. Peşinat ve taksitleri eve taşınınca alan ve ‘0’ faizle 60 ay vade imkanı sunan, çok kısa bir süre sonra da teslim edilecek başka proje yok.

Rekabet avantajı sunuyoruz
Toplu konut satışı ve pazarlamasında sundukları danışmanlık hizmetleriyle müşterilerine rekabet avantajı, operasyonel verimlilik, etkin iş modelleri ve katma değer sağladıklarını belirten Ediz Giray, “Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimize, sektöre özgü çözümler sunuyoruz. Özellikle son yıllarda konut sektöründe arzın artmasıyla birlikte tüketici de bilinçlenmiş ve konut satınalmaya yönelik davranışların da değişiklikler gözlenmiştir. Tüketici artık her türlü detayı inceliyor, alternatifleri birbirleriyle karşılaştırıyor ve satış ofislerine sorularla geliyor, işte bu noktada devreye ortaya çıkardığınız ürünün detayları giriyor” diye konuştu.

En baştan doğru planlama hızlı satış getirir
Toplu konut satışı ve pazarlamasında ülkenin en deneyimli ekipleri ile faaliyet göstererek yaklaşık 20 bin konut satışına imza attıklarını söyleyen Ediz Giray, bir projenin başarılı olabilmesi için rekabet ortamında firmaların doğru fiyat politikasından satış ekibinin yeterli donanıma sahip olmasına, pazarlama argümanlarının doğru seçilmesinden satış sonrası verilecek hizmetlere kadar her şeyin doğru yapılması gerektiğine dikkat çekti. Bugün çok kaliteli bile olsa iyi planlanmayan projelerin ekonomik krizin de etkisiyle satış zorluğu çektiğine işaret eden Giray, danışmanlığını yaptıkları projelerin bazılarını şöyle sıraladı:
“Şu anda piyasada var olan ve gayet başarılı projeler üreterek sahipleriyle buluşan Doğa Tepe, Real İstanbul, Doğa Park, Kartal Projesi, Spradon Bahçeşehir, Dreamcity, Bizimevler, İkebana, Avrupa Konutları Ispartakule, KentPlus Ataşehir, Elvan Çarşı, Mavişehir İzmir, Yıldızkent, Misstanbul, İdealistkent, Uphill Court ve My World çözüm ortaklarımızdan bazıları.”