17 Ocak 2011 Yazarı Mehmet Kapalı

Avrupa Konutları Atakent 3’e büyük ilgi

Cuma günü Çırağan Sarayında lansmanı yapılan 2300 konutluk Avrupa Konutları Atakent 3, büyük ilgiyle karşılandı ve üç günde 1000 konut satıldı.

Atakent’in en önemli projelerinden biri olan Avrupa Konutları Atakent 3, 14 Ocak’ta Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın lansmanının ardından 15 Ocak Cumartesi günü satışlara başlıyor.

Lanse edildiği ilk günden itibaren yoğun talep gören Atakent 3 projesinin lansmanı, Artaş İnşaat İcra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya’nın ev sahipliğinde, T.C. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve yüzlerce davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Proje detaylarıyla bölgeye büyük değer katacağı belirtilen Avrupa Konutları Atakent 3’ün %85’i yeşil alanlara ayrıldı. 2300 konuttan oluşan projede 167 odalı bir otel de bulunuyor.

Geniş yeşil alanların yanı sıra 17.000 metrekarenin suya ayrıldığı projede, havuzlar, gölteler, şelalelerle birlikte düzenlenen peyzaj alanı 162.000 metrekareye ulaşıyor.

6 yıl önce Atakent’te tamamlanan ilk Avrupa Konutları projesinin ardından bugün Avrupa Konutları markası altında 6000’i aşkın konut inşa edildi ve yeni projelerle birlikte bu sayı hızla artıyor.

Merakla beklen Avrupa Konutları Atakent 3 projesi için Artaş İnşaat İcra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya şunları söyledi; “Avrupa Konutları markası altında inşa edeceğimiz Atakent 3, altıncı projemiz. Son 5 yılda 6300 konutun teslimini gerçekleştirdik Biz yaptığımız projelerde her zaman tatil koyu konseptinde bir yaşam alanı oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu düşünce ile Atakent 3 projemizde 162.000 metrekareyi yeşil alanlara ve bunun içinde 17.000 metrekareyi de gölet alanlarına ayırdık. Atakent 3 projemizde 193.000 m2’de 2300 konutumuz ve 4 yıldızlı bir otel yer alacak. Avrupa Konutları Atakent 3 projemizle 7/24 güvenliğimizle, otoparklarımızla, havuzlarımızla, sosyal tesislerimizle, spor ve çocuk oyun alanlarımızla huzurlu bir yaşam alanı inşa ediyoruz” dedi.

Çırağan Sarayı’nda yapılan lansmana katılan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar; “Avrupa Konutları Atakent 3 projesi İstanbul’a büyük değer katacak bir proje. Böyle başarılı, büyük projeler kent kültürünün de gelişiminde büyük rol oynuyorlar” şeklinde konuştu.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay; “Atakent 3’ün bulunduğu nokta sadece 2300 konuttun ve otelin buluştuğu bir noktadan ibaret değil, burada bir kent merkezi inşa ediliyor. Özellikle Küçükçekmece kent merkezinin inşa edildiği merkeze oturtulan bu proje bizim için çok değerli. Projenin hemen yanında iki üniversitemiz olacak bunun
yanında kardiyoloji hastanesi var ve belediye başkanlığımızı da buraya taşıyacağız. Burası artık özel bir merkez olmak durumunda. Burada yayalaştırılmış 100 dönümün üzerinde bir merkezimiz olacak. İnanıyorum ki bu projede oturacak insanlar huzur içeresinde yasayacakları ve beklentilerinin üstünde bir yaşam alanı ile karşılaşacaklardır.

Milliyet