25 Ekim 2004 Yazarı Mehmet Kapalı

Autocity İkinci el oto piyasasında çığır açtı

Autocity’nın İkinci el oto piyasasına kazandırdığı “keyifli alışveriş kavramı” çağdaş pazarlamanın en önemli trendlerinden birisi. Bu mantıkla hazırlanmış merkezlerde İnsanlar alış veriş yaparken aynı zamanda eğleniyorlar

Türkiye’de ikinci el oto denince son döneme kadar Kurumsal hizmet veren firmaların bulunmadığı, galeriler ve açık oto pazarlarından oluşan bir piyasa akla geliyordu. . Buralarda yapılan işlemler de kişisel aktivitelerin ötesine gitmediği için; esnaf mantığı üzerine kurulu bireysel güvene dayalı bir ticari faaliyet söz konusu idi.
Artık bütün bunlar tarih oluyor. Bu sektörde faaliyete başlayan kurumsal firmalar piyasaya çağdaş bir yaklaşımla yeni yeni kavramlar kazandırmaya başladılar. Garantili ikinci el, iade garantili satış bunlardan bağzılara.
Bu firmalardan biride Fuzul Autocity. Fuzul Autocity sektöre getirdiği yeniliklerle piyasanın öncülüğünü yapıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı kavşağındaki 12 000 m2 alanda faaliyet gösteren Fuzul Autocity; 2.el oto piyasasında kurumsal anlamda hizmet veren firmaların başında geliyor. İSO 9001:2000 güvencesiyle hizmet, İkinci elde garanti, satış sonrası servis hizmeti, iade garantisi, isteyen herkese ücretsiz ekspertiz hizmeti, takas, araç değerlendirme, gibi standart hale getirdiği hizmetlerin yanı sıra Fuzul Autocity’nın 2. el oto piyasasına kazandırdığı “keyifli alışveriş” kavramı çağdaş pazarlamanın en önemli trendlerinden birisi.
Bu mantıkla oluşturulmuş merkezlerde insanlar alış veriş yaparken aynı zamanda eğleniyor. Fuzul Grup Genel Müdürü Mahmut Akbal; insanların artık sadece alışveriş yapabilecekleri satış noktalarından ziyade alış verişilerini keyfe dönüştürecek kompleksleri tercih ettiklerini hatırlatarak, 2.el oto sektöründe hizmet vermeye karar verdiklerinde, önce dünyadaki alış veriş merkezi örneklerini incelediklerini, buradan edindikleri izlenimlerle, kendi insanımızın beklentilerini sentezledikten sonra ortaya çıkan bulgularla Autocity’i oluşturduklarını belirtti. Autocity’de bulunan çay bahçesi, oto test pisti, çocuk oyun alanı, kredi müracaatları için oluşturulan mesai saatlerinde bir banka yetkilisinin bulunduğu kredi masası gibi sosyal donatıların dünyada bir ilk olması açısından örnek teşkil ettiğini belirten Akbal, “bizi izlemeye devam edin yeniliklerimiz devam edecek”dedi.