Ataman Karina’nın ikinci etabı satışta

Ataman İnşaat tarafından Pendik’te hayata geçirilen Ataman Karina projesinin ikinci etabı satışa çıktı.

Mart 2010’da lansmanı yapılan projenin ilk etabının yoğun ilgi görmesi üzerine firma rezidans konseptindeki ikinci etabı planlanandan önce satışa açtı. Projenin ilk etabının Mart 2012’de, ikinci etabının ise Aralık 2012’de teslim edilmesi planlanıyor.

Geleceği olan bir bölge Ataman Karina Pendik projesinin hayata geçirdikleri ilk etabında konutların büyük bir çoğunluğunun sahipleriyle buluştuğunu belirten Ataman İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ataman, projenin Pendik’te yer almasının önemine dikkat çekti. Anadolu yakasındaki konumuyla hızla gelişen ilçePendik’in son yıllarda gayrimenkul yatırımcılarının ilgi odağı haline geldiğine işaret eden Ataman, şöyle konuştu:

“Konum olarak Anadolu yakasının en merkezi semtlerine olan yakınlığı, sahil şeridi, Türkiye’nin ikinci büyük marinası MarinTürk’ün sahile açılması, Teknopark ve uluslararası fuar merkezinin yakın zamanda bölgede açılacak olması Pendik’i yatırım için son derece değerli kılıyor. Ayrıca projenin hemen yanında bölgenin iki büyük alışveriş merkezi olan Pendorya AVM ve Neomarin AVM bulunuyor.”

‘Ulaşım sorunu yok’
Diğer yandan, yapılan yatırımlarla ulaşım probleminin çözümlenmesinin yanı sıra pek çok sistemle ulaşılabilmek açısından Pendik’in özel bir örnek olarak ortaya çıktığına dikkat çeken Ataman, bu yöndeki en önemli adımlardan biri olarak Kadıköy’den başlayacak olan Marmaray’ın Pendik’e kadar uzatılmasını gösterdi. Ataman, şöyle devam etti:

“Projeye, aslında pek çok ulaşım yolu bulunuyor. Sahil yolu, E5 karayolu, TEM otoyolu, tren, toplu taşıma araçları ve açıldığında Marmaray ile de Ataman Karina Pendik’e ulaşmak mümkün. Bu açıdan bakıldığında geliştirdiğimiz proje, Türkiye’de her tür ulaşım imkanı ile gelinebilen ender konut projelerinden biri olma özelliği ile ön plana çıkıyor.”

Milliyet