Anthill Residence’ta yaşam başladı

400 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştirilen 200 metrelik Anthill Residence, teslim edilen konutlarıyla İstanbul’da yaşamın başladığı en yüksek iki blok oldu.

Ant Yapı tarafından 25 bin metrekare alan üzerine 54 katlı iki kule olarak inşa edilen İstanbul’un en yüksek iki rezidans bloğu olan Anthill Residence’de konut teslimleri resmen başladı. Ant Yapı tarafından 25 bin metrekare alan üzerine 54 katlı iki kule olarak inşa edilen Anthill Residence, Şişli Bomonti’de 400 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştiriliyor.

Şu anda en yüksekler
Toplam 150 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Anthill Residence’de konut teslimlerinin başladığını duyuran Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay, Ant Yapı’nın ekonomik krizin en yoğun yaşandığı dönemde satışa başladıklarını ifade ederek, “200 metre yüksekliğindeki iki kuleden oluşan projemiz daire teslimatı gerçekleştirilen yapılar arasında Türkiye’nin en yüksekleri oldu. Projenin en etkileyici tarafı ise sahip olduğu İstanbul manzarası. Haliç’ten Boğaz’a, Marmara’dan Adalara kadar uzanan 360 derecelik bir manzara burada seyredilebilir” şeklinde konuştu.

Tünellerle ulaşımı kolaylaştı
Yapımına 2008 yılında başlanan Anthill, İstanbul Şişli Bomonti’de yer alıyor. Bölgede geliştirilen arsalar üzerine ofisten AVM’ye, üniversiteden hastaneye, otelden kültür merkezine ve kongre sarayına kadar çeşitli fonksiyonlara sahip binalar inşa ediliyor. Bölgenin en önemli özelliğini ise şehir merkezinde olmasına rağmen hemen yanında yer alan Kağıthane Tüneli ile TEM yoluna, Bomonti-Dolmabahçe Tüneli ile de Taksim, Maçka ve Boğaz’a ulaşmanın çok kısa zaman içinde sağlanması oluşturuyor.

Kulelerde çarşı var
Anthill’de konutların yanı sıra bir de butik çarşı bulunuyor. Çarşıda öncelikle konut sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik market, şarküteri, eczane ve kuaför yer alıyor. Bunların dışında marka olmuş kafe ve restoranlar da bulunuyor. Anthill 4 bin metrekare sosyal tesis ve 40 bin metrekare kapalı otopark da dahil toplam 150 bin metrekarelik inşaat alanına sahip bulunuyor.
Anthill’deki dairelerin modüler inşaat sistemi ile yapılıyor olması evin şeklini alıcının belirleyebilmesini sağlıyor. Çok sayıda farklı daire seçenekleri olan kulelerdeki konutların uzun ve kısa süreli kiralanmasını ve işletmesinini ise Frasers Place Anthill Residence isimli firma üstlendi. rezidans bloğunda ayrıca 40. kattan sonra loft daireler de yer alıyor.

Milliyet