Ankara Parkoran’da 270 bin liraya

Ankara’da eski milletvekilleri lojmanlarının yerine yapılan ParkOran’da yaşam başladı.

 İnşaatına üç yıl önce başlanılan ve yapımını Aktürk Yapı ve Mesa Ortak Girişimi’nin üstlenildiği proje 146 bin metrekare alanda 1.832 konut olarak tasarlandı. Toplam dört etap olarak planlanan projede yaşamın başladığı bölümler ise birinci ve ekinci etaplar. 350 aileye yapılan lansman ile anahtarları teslim edilirken, yılbaşına kadar bu sayının 500’ün üzerine taşınması bekleniyor. Aktürk ve Mesa, arsayı, TOKİ’den gelir paylaşımı yöntemiyle satın alarak proje geliştirmeye başlamıştı.

Çevresi kapalı en büyük site
Diğer iki etapta inşaat çalışmalarının sürdürüldüğü proje hakkında konuşan Aktürk Yapı Genel Müdürü İsmet Ergül, “ParkOran, Ankara’nın en önemli lokasyonunda gerçekleştiriliyor. Ankara’nın yüzük taşı olarak tabir edilen noktası olmaktan öte, bir de eski milletvekilleri lojmanlarının yerine inşa edildiği için ayrıca önem arz ediyor. Öte yandan, bu zamana kadar Ankara’da yapılan bu büyüklükteki çevresi dışarıdan kapatılan en büyük site olma özelliğini de taşıyor” diye konuştu.

Projenin nitelikleri hakkında da konuşan Ergül, sitede teknolojinin son özelliklerinin kullanıldığını vurguladı. Tüm konutların akıllı ev konseptiyle tasarlandığına dikkat çeken Ergül, diğer yandan peyzajı da önem verdikleri bir diğer konu olarak gösterdi.


Yeşil oranı yüksek tutuldu

Ergül, şöyle konuştu: “Zaten, doğallığı ve yeşilliği öne çıkardığımız bir projeydi. 125 bin metrekareyi yeşil alana ayırdık. Bir de Gölbaşı’ndaki Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ne (ODTÜ) ait olan 3 bin 100 hektarlık ormanla iç içe olunca yeşillik oranı çok yükseldi.”

Proje Özellikleri
Projenin adı: ParkOran Konutları
Projenin lokasyonu: Parnora AVM Karşısı, Turan Güneş Bulvarı
Yapan şirket: Mesa Aktürk Adi Ortaklığı
Satış pazarlama sorumlusu: Aslı Tokatlı, Halide Aktürk Talu, Gül Mekikoğlu
İnşaata başlama tarihi : Temmuz 2007
İnşaatı bitirme tarihi : Eylül 2013
Toplam arsa büyüklüğü: 146 bin 244 metrekare
Toplam inşaat alanı: 516 bin 565 metrekare
Ticari alan: 26 bin 171 metrekare
Sosyal alan büyüklüğü: 5 bin 139 metrekare


FİYATLAR HANGİ DÜZEYDE, ÖDEME PLANLARI NE?

Satılabilir alan: 265 bin 840 metrekare
Konut sayısı: 1.832
Konutta metrekare satış fiyatı: 4 bin 680 – 5 bin 330 TL
Ticaride metrekare satış fiyatı: 7 bin 600 – 12 bin TL
Projedeki en pahalı ve en ucuz konutun fiyatı: 270 bin TL – 1 milyon 740 bin TL

Milliyet