Akbatı’da 257 bin liraya

Akkök Şirketler Grubu’nun gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş.’nin son projesi Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Esenyurt’un Bahçeşehir bölgesinde yükselmeye devam ediyor.

Esenyurt’un ve bölgenin çehresini değiştirecek projede kamuoyuna ve yatırımcılara verilen vaatler bir bir yerine getiriliyor.

İstanbul’un en büyük ve en modern alışveriş merkezlerinden birinin üzerinde yükselen 348 rezidans ile ortak yaşam alanları ve sosyal tesislerden oluşan Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne ve çevre yerleşimlere direkt bağlantı sağlayarak ulaşım süresini kısaltacak Esenyurt TEM çıkışının temeli atıldı.

Türkiye’yi yepyeni bir konseptle buluşturan Akmerkez ve Anadolu yakasının son yıllardaki en dikkat çekici projelerinden biri olan Akasya Acıbadem’in yaratıcılarından Akkök Grubu’nun gayrimenkul sektöründeki en yeni projesi, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin Bahçeşehir Merkez Satış Ofisi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelindi. Ardından Esenyurt Belediye Başkanı Sayın Necmi Kadığlu’nun katıldığı törenle çevre yerleşimlere direkt bağlantı sağlayacak Esenyurt TEM çıkışının temeli atıldı.

Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akkök Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akiş Yönetim Kurulu Başkanı Raif Ali Dinçkök, Akkök Grubu’nun 1952 yılından beri farklı sektörlerde yaptığı yatırımlarla ülkesine katkı sağlamaya devam ettiğini belirtti. Dinçkök, “İnşaat sektörü 2010 yılının 2. çeyreğinde yaklaşık yüzde 22 büyüyerek diğer sektörler arasında lokomotif sektör olarak başı çekmektedir. Konut sektöründe ise talepteki azalma nedeniyle satışlarda önceki yıla göre düşüş yaşandığını görüyoruz. Ancak Akiş olarak projelerimize olan ilgiden son derece memnunuz. Akbatı projemize talebin yüksek olması nedeniyle yine aynı bölgede, aynı konsept ve kalitede ek bir konut projesi için fizibillite çalışmamız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Akiş olarak kuruldukları günden beri planladıkları projelerin, bulundukları bölgenin yaşam kalitesini yükseltecek ve çevresine katkı sağlayacak projeler olmasına dikkat ettiklerini belirten Akiş Genel Müdürü Gökşin Durusoy ise “Bu doğrultuda bugün temelini atacağımız Esenyurt TEM çıkışı bölgenin ulaşım sorununu çözecek önemli bir yatırımdır. Bu yolla çevre yerleşimlere direkt bağlantı sağlayarak ulaşımı kolaylaştırıyoruz.” diye konuştu. Akbatı Alışveriş Merkezi’nde çok değerli markalarla görüşmelerin devam ettiğini de belirten Durusoy, 5M Migros, Boyner, Zara Grubu, Koçtaş, TeknoSa ve Mars Cinebonus gibi markaların Akbatı ziyaretçilerinin hizmetinde olacağını vurguladı.

Akiş Yönetim Kurulu Üyesi & Satış ve Pazarlama Müdürü Alize Dinçkök Eyüboğlu ise projeyle ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Sunduğu yüksek yaşam standartları nedeniyle kısa bir sürede kaliteli bir kitleyi bölgeye çekerek Esenyurt ve çevresini cazibe merkezi haline getireceğine inandığımız projemize olan ilgi çok memnun edici. Rezidansların yüzde 70’e yakınını satmış bulunuyoruz. Şu an için elimizde bulunan 1 1 tipteki dairelerin liste fiyatları 257 bin TL’den başlamaktadır. Projemizde rezidans sahibi olmak isteyen müşterilerimize uygun ödeme seçenekleri sunuyoruz”

Akbatı’da anahtar teslimlerinin Aralık 2011’de başlaması ve bundan 4 ay önce Ağustos 2011’de ise Akbatı Alışveri Merkezi’nin kapılarını ziyaretçilerine açması hedefleniyor.

Esenyurt TEM çıkışının temeli atıldı
Esenyurt TEM çıkışının temel atma töreninde konuşan Akkök Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akiş Yönetim Kurulu Başkanı Raif Ali Dinçkök, Esenyurt’un son 10 yılda İstanbul’un hızla gelişen bölgelerinden biri olarak dikkat çektiğini belirterek şunları kaydetti: “Gayrimenkul firmalarının gözdesi olan bu bölgede son yıllarda yapımı devam eden projelerle 40 bin yeni konut Esenyurt’ta yükselecek. 2000 yılında, 200 bin olan Esenyurt’un nüfusu 2010 yılında % 100 üzerinde artışla 450 bin’e ulaştı. Hızlı nüfus artışı, bölgedeki konut yatırımlarının artması yanında kavşak, köprü ve sosyal rekreasyon alanları, spor tesisleri ve eğitim kurumlarının artırılması ve yapılandırılması ihtiyacını getirmiştir. Bu kapsamda Esenyurt Belediyesi projeleri ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirmektedir.”

Temeli atılan Esenyurt TEM çıkışı ile ilgili de bilgi veren Dinçkök, İstanbul istikametinden gelindiğinde Bahçeşehir Köprüsü’nü geçince Edirne yönüne doğru 2300 metre devam edeceğini belirterek, “İstanbul ve Edirne yönünden gelen araçlara Esenkent’e giriş için büyük kolaylık sağlayan bağlantı yolları, E5 civarındaki Avcılar, Beylikdüzü ve Esenyurt yönünden gelen araçlara da kolayca Esenkent’e ulaşma imkanı sağlayacak. Bölgenin ulaşımını yeniden yapılandıracak bu proje ulaşım süresini en az 10 dakika kısaltarak bölge halkına büyük hizmet sunacaktır” şeklinde konuştu.

Milliyet