Akasya Kent İstanbul’un en yüksek 5 kulesinden biri

Akasya Acıbadem projesinin son etabı olan Kent Etabı’ndaki 40 katlı kule 172,6 m yüksekliği ile İstanbul’un en yüksek ilk 5 kulesi arasında yerini alacak.

Projede İstanbul’un en prestijli alışveriş merkezinin üzerinde yükselecek olan Kent Etabı 40 katlı bir kule ve yanındaki 15 katlı yatay bloktan oluşacak. Kulede homeoffice olarak kullanıma uygun projelendirilen dairelerin yanı sıra tarihi İstanbul Yarımadası’na bakan manzaralı “penthouse” konseptli yaşam alanları da bulunuyor. Her odanın kat bahçesine açıldığı 15 katlı yatay yaşam alanlarında ise 3,5+1, 3+1 ve 2+1 dairelerin yanında geniş teraslı lüks daireler bulunacak. Tüm yatay bloğun etrafını saran kat bahçelerinde özel jakuziler de yer alacak.

Daha önce satılan ve inşaatları devam eden Koru Etabı 2011’in ilk yarısında, Göl Etabı ise 2011’in 2’nci yarısında sahiplerine teslim edilecek. Akasya Acıbadem Projesi’nin son etabı olan Kent Etabı ise 2013 yılının ilk yarısında sahiplerine teslim edilecek. Kent Etabı’ndaki yaklaşık 600 konutun yarısı ön taleplerle şimdiden yeni sahiplerini buldu.

CENTRAL PARK AKASYA’YA TAŞINIYOR
Anadolu yakasının en büyük yeşil alanına sahip olan Akasya Acıbadem’deki toplam 58 bin metrekarelik yeşil alanın 26bin metrekaresini oluşturan ortak sosyal alanı Central Park, Koru, Göl ve Kent etaplarında yaşayanları bir araya getirecek. Central Park’ta yaklaşık 900 metrekare büyüklüğünde İstanbul’un ilk ve tek doğal kumsallı açık havuzu da yer alacak. Göl Etabı içindeki ayrıca 7 bin 500 metrekarelik biyolojik gölet yer alacak.

Sabah