Akasya Acıbadem’de Son Etap Temeli Atıldı

Akasya Acıbadem Projesi’nin Son Etabı olan Kent Etabı’nın temel atma töreni SAF Gayrimenkul yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

İstanbul’un en prestijli alışveriş merkezinin üzerinde yükselecek olan Kent Etabı’nda 172,6 m yüksekliğinde 40 katlı bir kule ve hepsi kat bahçeli 15 katlı yatay bir blok yer alıyor. 2013 yılının ilk yarısında sahiplerine teslim edilecek olan Kent Etabı’ndaki kulede home–office olarak kullanıma uygun dairelerin yanı sıra, boğaz ve deniz manzaralı, farklı tipolojide penthouse daireler de yer alacak. Tamamı kat bahçeli, 15 katlı yatay blokta ise; 2+1’ den 4,5+1’ e kadar farklı m2’lerde yaşam seçenekleri sunulacak.

Temel atma töreni sırasında konuya ilişkin açıklama yapan SAF Gayrimenkul Genel Müdürü Oray Demirel “Akasya Acıbadem Projesi ilk günden beri çok ciddi bir titizlikle yürütülüyor. İnşaatımızı çok hızlı bir şekilde sürdürüyoruz ve ilk yola çıktığımız günden itibaren takvimimize uygun olarak ilerliyoruz. Projemizin ilk iki etabı olan Koru ve Göl Etaplarının inşaatında son aşamaya yaklaştık. 2011’de bu etaplardaki daire sahiplerine evlerini teslim edeceğiz. Kent Etabı’nın ise bugün itibariyle büyük bir hızla yükseleceğine eminim. Projenin bu son etabı henüz satışa çıkmamasına rağmen yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Çok yakında satışlarımızı başlatacağız” dedi.

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALAR BULUŞUYOR!

Kent Etabı’nda yer alan ve 2012 yılının son çeyreğinde açılacak olan Akasya Alışveriş Merkezi dünyaca ünlü pek çok markayı bir arada buluşturacak. İstanbul Anadolu yakasının en prestijli alışveriş merkezi olarak dikkati çekecek Akasya Alışveriş Merkezi’nde dünyada “edutainment” (eğlenerek öğretme) sistemi ile yeni bir akım başlatan “Çocuk Dünyası” Kidzania da kapılarını açacak. Bu harika çocuk ülkesi, para biriminden ulaşım araçlarına, şehir merkezinden sokaklarına kadar yetişkinlerin dünyasının sahip olduğu her detay ile çocukların yaklaşık olarak 70 adet mesleği birebir deneyimlemelerine olanak sağlayacak.

Merkezi konumda yer alan Akasya Acıbadem Projesi aynı zamanda Anadolu yakasının en büyük yeşil alanına sahip. Ayrıca Kent Etabı’ndaki alışveriş merkezinin hemen önünden Uzunçayır metro istasyonuna ve Marmaray’a sağlanacak tünel bağlantısı ile trafik sorunu da ortadan kalkacak.

Milliyet