ABD’li Emlak Kralı Trump Başkan mı Oluyor?

ABD’li gayrimenkul ‘kralı’ Donald Trump, gözünü Beyaz Saray’a dikti. Trump’ın daha önce de gündeme gelen ABD başkanlığına aday olacağı yönündeki söylentiler ciddiyet kazanıyor.

Mevcut yönetimi açık bir dille eleştiren Donald Trump, Barack Obama için “felaket” ifadesini kullanıyor.

İngiliz The Telegraph gazetesinin haberine göre, 64 yaşındaki Trump yakın çevresine 2012’de Cumhuriyetçi saflardan ABD Başkanlığı’na kesinlikle aday olacağını söyledi. Trump, evinde bir çok ünlü ismin katıldığı yılbaşı partisinde seçim yarışına katılacağını açıkladı.

Trump’ın bir dönem Türkiye’de de yayımlanan The Apprentice (Çırak) adlı programının ilk baharda bitmesinin ardından adaylığını açıklayacağı kaydediliyor. Serveti 2 milyar dolar olan Trump, politik danışmanlarını da seçmeye başladı. Ancak bazı siyasi yorumculara göre, Trump Cumhuriyetçiler arasındaki başkanlık yarışında çok güçlü rakiplerle mücadele etmek zorunda.

ÖZEL HAYATI ÇALKANTILI
Bazı yorumculara göre de Trump sadece televizyon programının izlenirliğini artırmak istiyor. Seçim yarışına girerse Trump’ın özel hayatı da gündeme gelecek. İlk eşi Ivana Trump ve ikinci eşi Marla Marples’tan boşanması çok konuşulan Trump, 2005’de Slovenyalı model Melania Knauss’la evlendi.

Milliyet