A Plus Gayrimenkul Fuarı ekimde düzenlenecek

Jnr Fuarcılık, A plus gayrimenkul sektör temsilcileri ile A plus alıcıları 22-24 Ekim tarihlerinde Aşçıoğlu İnşaat tarafından son teknolojilerle inşa edilip, hizmete sunulan Fulya Fuar Merkezi’nde düzenleyeceği satış odaklı ihtisas fuarında buluşturuyor

14 Eylül 2010

Jnr Fuarcılık, A plus gayrimenkul sektör temsilcileri ile A plus alıcıları 22-24 Ekim tarihlerinde Aşçıoğlu İnşaat tarafından son teknolojilerle inşa edilip, hizmete sunulan Fulya Fuar Merkezi’nde düzenleyeceği satış odaklı ihtisas fuarında buluşturuyor.

Katılımı kesinleşen 20 firma arasında, Ağaoğlu İnşaat, Aşçıoğlu İnşaat, Canan Yapı, Doğa Gayrimenkul, Ege Group , Ofton İnşaat, Seba İnşaat, Teknik Yapı, JLL, DDM, Vakana Evleri gibi Türkiye’nin en önde gele dev firmalarının bulunuyor. Fuara başvurular devam ediyor.

Üç gün sürecek olan ve 5000 m2’lik fuar, Fulya Fuar Merkezi’nde yaklaşık 80 özel projeye yer verecek. Satış odaklı bu fuarda, firmalar ziyaretçilere çok özel fırsatlar sunacak. Yaklaşık 20 bin ziyaretçinin beklendiği fuarda bankalar da ziyaretçilere kredilerle ilgili sunumlar yapacak.

Fuarda, gayrimenkul konut projeleri, akıllı binalar, villa konutlar, plazalar, iş merkezleri ve projeleri, depreme dayanıklı özel konutlar ve projeleri satışa sunulacak. Bazı firmaların özel indirimler yapacağı fuarda, satışa sunulan projelere yalnızca yüzde 30’unu ödeyerek sahip olma imkanı sağlanacak.

Amerika, İngiltere, Dubai ve diğer ülkelerden finans-yatırım firmaları ve bankaların da katılacağı organizasyonda, “Gayrimenkul satış stratejileri “ konulu bir de panel düzenlenecek.

Mortgage yasasının ev sahibi olmak isteyen tüketicileri yeniden heyecanlandırdığını ve kira öder gibi ev sahibi olma hayali kuranların uzun zamandır beklediği sistemin şu anda durgun olan gayrimenkul piyasasını yeniden canlandıracağını belirten fuarın İcra Kurulu Başkanı Zeynep Özal ve Saadet Ada, şunları aktardı:

“Gayrimenkul insanın hayatında yaptığı en büyük, en pahalı ve en önemli alışveriştir. Yarattığı istihdam ve katma değerle günümüzde ekonomideki canlanmanın baş aktörü olan gayrimenkul sektörü son üç yıldır önemli bir çıkış yaşamaktadır. Sektörde önümüzdeki dönemde A plus gelir gruplarına yönelik konut projelerinin ağırlık kazanacağını düşünüyoruz. Mevcut banka faizlerinin düşmesinde etkili olacak Mortgage yasası, Türkiye ekonomisinde son yıllarda yaşanan istikrarla birlikte sektöre hız kazandıracaktır.”

Milliyet