900 konut yapıp 300 milyon kazanacak

Emlak Konut GYO’dan ihale yoluyla kazandığı 21 dönüm arsada 316 konutluk Mavişehir Modern’i kurmaya başlayan Gergül İnşaat, gelecek iki yıl içinde 900 konut yapıp 300 milyon TL ciro elde edecek.
İzmir’deki Mavişehir Modern’in temelini Temmuz 2010’da attıklarını ve gelecek yılın sonuna kadar teslim aşamasına geleceklerini belirten Gergül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Gültekin, Mavişehir’e yönelik diğer projelerine dikkat çekerek, “Önümüzdeki iki yıl içinde burada farklı projelerle 900 konut üretmeyi düşünüyoruz.
2011 ve 2012 için hedeflerini açıklayan Gültekin, 300 milyon TL’lik ciro belirledikleri iki yıllık süreç içinde Mavişehir Modern’in önemli bir yer tuttuğunu belirtti. Gültekin, projeyi gürültü ve karmaşadan uzak ama ulaşım akslarına yakın bir şekilde konumlandırdıklarını söyledi. Dört tip daire seçeneğinin bulunduğunu söyleyen Gültekin, fiyatların 186 bin TL’den başladığını, ödeme planının 120 aya kadar uzayabileceğini belirtti.

‘2011 DE HAREKETLİ GEÇER’
2010’u inşaat sektörü açısından iyi bir dönem olarak değerlendiren Abdülkadir Gültekin, yılın son çeyreğini en verimli dönem olarak göstererek şöyle devam etti: “Bizim için de başarılı bir yıl oldu. Seçim yılı olması ve gayrimenkule yatırım yapacakların belirsizlik ortamından hoşlanmamasına rağmen, 2011’in sektör açısından hareketli ve çok daha iyi bir yıl olacağına inanıyoruz.”

Milliyet