125 bin TL’ye Oyakkent’li olabilirsiniz

İstanbul’un yükselen değerlerinden olan Başakşehir’in gözde projelerinden Oyakkent hızla büyümeye devam ediyor.
İstanbul’un yükselen değerlerinden olan Başakşehir’in gözde projelerinden OYAKKENT hızla büyümeye devam ediyor.

Milliyetemlak.com olarak, Türkiye’nin en güvenilir kurumlarından biri olan OYAK İnşaat ile yeni projeleri ve 2011 beklentileri ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirdik. Satış ofisinde gerçekleşen görüşmede OYAK İnşaat Genel Müdürü Oğuz Demirkılıç çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte gayrimenkul sektörünün has oyuncuları, yatırımcılar ve ev sahibi adaylarının işine yarayacak ayrıntılar…
OYAK İnşaat Genel Müdürü Oğuz Demirkılıç, OYAKKENT’in hitap ettiği kesimleri şöyle özetledi: “OYAK İnşaatın bütün projeleri önce OYAK üyelerinin beğenisine sunuluyor. OYAK izin ve talebi doğrultusunda gerçekleştirilen projelerimiz daha sonra piyasaya arz ediliyor.”

VAAT EDİLEN SÜREDE ‘TESLİM’ GARANTİSİ

İstanbul dışında genelde büyük şehirlerde, talep doğrultusunda projeler oluşturulduğunu ifade eden Oğuz Demirkılıç, değerlenen projeler hakkında “Ankara Zirvekent Projesini örnek gösterdi. 2008’de teslim edilen 5 etaplık projenin, etaplar halinde tamamlanması 10 sene sürdükten sonra vaat edilen sürede sahiplerine teslim edildi. Şu an bu bölgedeki daireler kiraya verilmede ve ikinci el satışlarda çok kıymetli.” şeklinde konuştu.

Yeşil alanın fazla olmasının satış değerlerini yükselttiğini ifade eden Demirkılıç, OYAKKENT projesinin önemine de değindi. 12.000 konutluk OYAKKENT projesinin daire sayısının talebe göre değişkenlik gösterebileceğini söyledi.

ÖN TALEPTE BULUNANLAR DAHA ŞANSLI!

“OYAKKENT 2. Etap 2.Faz 507 konutun kaba inşaatı tamamlandı. Mart ayı içinde piyasaya arz edilecek. 2012 Mayıs’ında ev sahipleri dairelerinde oturma imkanı bulacak” şeklinde konuşan Demirkılıç, ön talepte bulunan ev sahibi adaylarının daha şanslı olduğunu ifade etti. Ön taleplerin internetten ve satış ofislerinden gerçekleştirilebileceğini göz önünde bulundurarak acele etmenizde yarar var. Başakşehir’in de gelişmesine ve vizyonunun değişmesine yardımcı olan proje, depreme dayanıklı bir coğrafi konumda oluşu, temiz havası, gürültü kirliliği olmaması, 24 saat güvenlikli sitelerin oluşu, şehir merkezinden bunalan insanlar için iyi bir fırsat olacak.
Projenin önceki etabında %30 peşin 18 ay taksit veya anlaşmalı bankalardan komisyon ve dosya masrafı ödemeden kredi kullanma imkanı sunuldu. Projenin bu etabında da aynı finansal imkanlar sağlanmaya çalışılacak. Farklı ödeme planlarına sahip olabileceğiniz projede 1+1 daire fiyatları 125.000-175.000 TL arasında, 4+1 daire fiyatları ise 350.000 – 385.000 TL arasında değişiyor.

Milliyet