10 dakikada 1 daire satıldı

Gayrimenkul sektöründe 50 yıldır faaliyet gösteren Soyak, 3 yıl aradan sonra 2.200 konutluk Soyak Park Aparts projesiyle döndüğü İstanbul’da yoğun ilgiyle karşılandı. Henüz satışa çıkmadan 25 bini aşkın ön talep toplayan Soyak Park Aparts, ilk hafta sonunda yüksek satış rakamlarına ulaştı.

Projenin satışa sunulan ilk 2 etabının üçte biri hemen satıldı. Soyak Park Aparts’a gelen yoğun ön talebin proje lansmanından sonra hızla satışa dönüştüğünü belirten Çamlıbel, yoğun satış temposu yüzünden satış ekibi ve internet altyapısının desteklendiğini belirterek, ilk hafta sonunda ulaşılan hızlı satış grafiğinin devam ettiğini söyledi.

Soyak Aparts Projesi’nin satışa sunulmasıyla, Soyak Müşteri Hizmetleri de yoğun bir trafik yaşıyor. Satışın ilk 6 günde, Soyak Çağrı merkezine 15 kat artışla 1.500 çağrı geldi; web sitesini ise 30 kat artışla 37.000 kişi ziyaret etti. Satış ofisi ise 6 günde toplam 3000 kişiyi ağırladı.

Bölgede yatırım yapmak isteyenlerin Soyak projesini öğrenir öğrenmez harekete geçmelerinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Çamlıbel, gelişmekte olan Halkalı bölgesinin İstanbul’un yeni çekim merkezlerinden olduğunu söyledi. İstanbul’dan 3 yıl ayrı kaldıkları dönemde Soyak projeleri için oluşan beklentiye cevap vermek için doğru zamanı seçtiklerini söyleyen Çamlıbel, 400 milyon TL değerindeki Soyak Park Aparts projesiyle Halkalı’ya Soyak kalitesini taşımaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Soyak Park Aparts, satın alırken sağladığı ödeme avantajlarının yanı sıra, yaşam başladığında aidatlardaki tasarrufla, gelecekte de kazanma fırsatı sunacak. Daire fiyatlarının 100 bin ile 400 bin TL arasında değiştiği Soyak Park Aparts’da, bahçeli ve dubleks kent evlerinin fiyatları, 250 bin ile 650 bin TL arasında değişiyor. Soyak Park Aparts’da, her bütçeye uyarlanabilecek artan taksit ve ara ödemeli esnek ödeme planları yer alıyor. Projede, %5 peşinat ve 120 aya varan vade seçenekleri ile kaliteli bir yaşama kavuşmak mümkün.

Soyak Park Aparts projesi Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’ne uygun şekilde geliştirilirken; doğaya zarar vermeyen ve tasarruf sağlayan malzemelerin kullanımından, enerji verimliliği ve sosyal yaşam alanlarına kadar birçok alanda inceleme, araştırma ve uygulama yapıldı. Yeşilin ve su öğesinin bir arada bulunduğu Soyak Park Aparts’ın sakinleri, özel peyzaj tasarımlı bahçeler, suni göl, yüzme havuzları, basketbol ve tenis sahaları ile sosyal tesislerde keyifli bir yaşamın tadını çıkaracak. Projede 24 saat boyunca güvenlik hizmeti de olacak.

YATIRIMCILARIN İLGİ ODAĞI

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’nin Soyak projelerinin değer artışı ile ilgili olarak yaptığı Konut Araştırması Raporu’na göre; İstanbul ve İzmir’de, Soyak projelerinin bulunduğu bölgenin değerini de artırdığı ortaya çıktı. Soyak Projeleri değerleme raporuna göre; lansman tarihinden bugüne kadar Soyak Yenişehir’in %1078, Soyak Olympiakent’in %143; Soyak Evreka’nın % 38; Soyak Mavişehir’in %55 oranında değer kazandığı belirtildi. Soyak Park Aparts projesinde Soyak’ın Sürdürülebilir Yaşam anlayışı doğrultusunda, fonksiyonel tasarım ve enerji verimliliği uygulamaları da yer alacak.

Sabah