Merkez Kayaşehir için 8 Aralık’ta açık arttırma

TOKİ tarafından KAYABAŞI bölgesinde inşa edilen 60 bin konutluk Türkiye’nin en büyük uydu kenti Kayaşehir’de yaşam başlıyor. MAKRO İnşaat, TOKİ’nin konut projesini hayata geçirmesiyle, bölgenin ilk alışveriş merkezi Merkez Kayaşehir’e imzasını atıyor.

TOKİ, Kayaşehir’de 2011 yılının ilk çeyreğinde 11.500 konutu sahiplerine teslim edecek. Devam eden inşaatlarla hedef 5 yıl içerisinde 60 bin konut olarak belirtildi ve konutlar tamamlandığında, TOKİ haricinde geliştirilecek olan diğer projelerle birlikte, Kayaşehir’de nüfusun 400 bin kişiye ulaşması bekleniyor.
Merkez Kayaşehir, 250 bin nüfuslu Kayaşehir’in ilk ve tek alışveriş merkezi olmasının yanı sıra, Başakşehir, Bahçeşehir ve Ispartakule’yi içine alan alanda bölgenin en büyük alışveriş merkezi olma özelliğine sahip. 63 bin metrekare kapalı, 36.700 metrekare kiralanabilir alanda 172 mağaza – işyeri ve 8 salonlu sinemanın yer aldığı Merkez Kayaşehir’de, otel ve iş merkezi de inşa edilecek. Merkez Kayaşehir’de mağazalar 8 Aralık Çarşamba günü açık arttırma ile satışa çıkacak.

Kaynak : Hürriyet Emlak Yasam Eki