Dumankaya Flex Kurtköy’de 84 bin liraya

Dumankaya’nın Kurtköy’deki ‘home office’ projesinde özellikle çevreci anlayış dikkat çekiyor.
2011’in ilk altı ayında dört proje üreterek ortaya 400 milyon dolarlık değer çıkarmayı hedef alan Dumankaya İnşaat, bu yılki projelerinden birinin daha tanıtımını yaptı. Şirketin 2010’daki beşinci projesi olan ‘Dumankaya Flex Kurtköy’ isimli çalışması ‘home office’ temalı. Proje, teknolojik imkanları ve çevreci yapısıyla dikkat çekiyor. Dumankaya’nın bir hizmeti olan Pusula business ile 7/24 concierge ve call center hizmetinden firmalara özel Türkçe ve İngilizce olarak hizmet verilecek.
Projede dikkat çeken bir diğer noktada özel davet ve toplantı organizasyonlarına, indirimli araç kiralamadan havaalanı transferine kadar oldukça geniş bir hizmet yelpazesiyle yapılandırılması. Projenin altyapısı ve mimari özellikleri de dünyanın en iddialı çevreci sistemi olan LEED’e aday olacak şekilde yapılandırılacak. Beş ayrı blokta toplam 376 home office olarak tasarlanan projenin teslim tarihi ise Ağustos 2013 olarak belirlendi.
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, projenin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Dumankaya Cadde’de satışa çıkarılan konutlarda yüzde 60’lık satış gerçekleştirmeleri nedeniyle Dumankaya Fleks’in çıkışını hızlandırdıklarını belirtti. 2011 planlarına dikkat çeken Dumankaya, “Altı ayda dört projeyle 400 milyon liralık proje ortaya çıkaracağız. Önümüzdeki yıl yüzde 50’nin üzerinde büyüyeceğiz” dedi.

HİÇ PEŞİNATSIZ ÖDEME SİSTEMİ
Dumankaya’nın Kurtköy’de geliştirdiği proje beş ayrı blokta toplam 376 adet home office’dan oluşuyor. Projedeki daire tipleri 40-66 metrekare arası stüdyo, 60-86 metrekare arası 1+1 ve 90-154 metrekare arası 2+1’lerden oluşuyor. Sosyal donatılar ise çatıda bir yüzme havuzu, kademeli yansıma havuzları, flexible roof ve executive lounge, fitness salonu, alışveriş birimleri, teras bahçeleri ile yürüyüş ve koşu parkurlarından oluşuyor.
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya’nın “Evle iş arasını üç saniyeye indiriyoruz” sözleriyle tanımladığı projede fiyatlar 84 bin ile 393 bin TL arasında değişiyor. Dumankaya, başlangıçten itibaren peşinatsız ödeme sistemini uygulamaya aldıklarını belirterek, taksitlerin ise 839 TL’den başladığını kaydetti.

Milliyet